22.04.2023, 10:30

#Sześć strun jazzu | gitara – jazz dla dzieci

Spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym

<>

Magdalena Este – prowadzenie, śpiew, fortepian; Andrzej Gondek – gitary

Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów, często towarzyszący biwakom czy górskim wędrówkom. Stanowi podstawę w bluesie czy muzyce rockowej. Jest także doceniana przez jazzmanów, wielu wybitnych muzyków sięgnęło właśnie po gitarę: od Wesa Montgomery’ego po Pata Metheny’ego i wielu innych. Gitara – podobnie jak fortepian – umożliwia granie akordów i melodii, a wprawni muzycy potrafią to robić jednocześnie! Dysponuje mnóstwem kolorów: od barwy akustycznej po przetworzone na różne sposoby brzmienia elektryczne.

Magdalena Este | gospodyni spotkania

Wokalistka, pianistka, kompozytorka, trenerka emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci. Prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Andrzej Gondek | gitary

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej poruszający się w wielu gatunkach muzyki od bluesowej, przez jazzową, rockową, z muzyką popową włącznie. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez czołowych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych takich jak Karren Edwards, Eric Allen, Terence Blanchard, Dana Hawkins, Adam Bałdych, Anna Serafińska, Kinga Głyk, Krystyna Prońko czy Sławek Uniatowski. Ma na koncie nagranych ponad 20 płyt studyjnych oraz live, występy na licznych festiwalach w kraju i za granicą.

/ bilet rodzinny – 25 zł do 4 osób /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.