Dwie sceny z widownią na 180 miejsc, letnie koncerty na dachu, transmisje na żywo, szerokie spektrum gatunków muzycznych – muzyka poważna, jazzowa, rockowa, folkowa, bluesowa – i setki wybitych artystów to koncertowa scena Promu. Na długiej liście muzyków, którzy zaszczycili nas swoją obecnością znaleźli się m.in. Kayah, Joanna Dark, Kwiat Jabłoni.
Na scenie Teatru Kępa mają miejsce premiery teatralne, monodramy, przedstawienia muzyczne. Mieliśmy przyjemność gościć m.in. Grażynę Barszczewską i Wojciecha Wysockiego w „Ławeczce w słońcu”, znakomitą Agnieszkę Przepiórską w roli „Simony K.” czy Stefano Terrazzino z prapremierą spektaklu taneczno-muzycznego „Marzyciel”.
Wieczory autorskie i „Rejsy po literaturze” to spotkania z najbardziej poczytnymi i uznanymi twórcami polskiej literatury. Gościli u nas tacy poeci i pisarze, jak Józef Hen, Wiesław Myśliwski, Ewa Lipska, Hanna Krall, Mariusz Szczygieł, Wojciech Tochman, Jarosław Mikołajewski, Krystyna Kofta, Sylwia Chutnik czy Katarzyna Bonda.
Cykliczne zajęcia muzyczne dla dzieci i ich opiekunów z udziałem kwartetu smyczkowego, odkrywające przed najmłodszymi świat dźwięków. W rodzinnej atmosferze sobotniego spotkania dzieci słuchają słynnych dzieł muzyki klasycznej wykonywanych na żywo, rozmawiają o usłyszanych utworach, a także same muzykują na wybranych instrumentach. Dla dzieci w wieku 4-7 lat.
Cykl spotkań muzycznych, który uczy najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania jazzu. Muzycy prowadzący spotkania zapoznają uczestników z różnymi instrumentami, prezentując utwory w jazzowych aranżacjach. Wydarzenie dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Różnorodne wydarzenia, których adresatami są najmłodsi widzowie PROMu. Z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i ich opiekunów organizowane są cykliczne spotkania muzyczne Smyki na Kępie oraz Jazz dla dzieci. Regularnie proponujemy też spektakle w ramach Małego Teatru Kępa czy przedstawienia muzyczne.
Autorski cykl spotkań łączących w sobie rozmowę z bohaterem – aktorem teatralnym, filmowym czy piosenkarzem na temat kulisów jego zawodu. Prowadzi je dziennikarz i recenzent muzyczny Paweł Sztompke. Bohaterami cyklu byli Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Stanisław Soyka, Hanna Śleszyńska, Sonia Bohosiewicz.
Wieczory z Poezją i Muzyką to recytacje dzieł najznamienitszych światowych poetów przy akompaniamencie muzycznym. Wieczory prowadzi Halina Cieplińska, krytyki tłumacz, przy fortepianie zasiada Janusz Bogacki, a wśród bohaterów wieczoru znaleźli się Wiktor Zborowski, Adam Ferency, Piotr Machalica, Krzysztof Tyniec czy Olga Bończyk.
Inny Wymiar Słuchania: o muzyce i z muzyką przybliża twórczość młodych, ale często już uznanych artystów z kręgu muzyki poważnej. Występ na żywo stanowi element spotkania, którego gospodarzem rozmawiającym z artystami o muzyce, ich twórczych pasjach i najbliższych zawodowych planach jest dziennikarz Radiowej Dwójki Jacek Hawryluk.
Jan Kobuszewski, Wiesław Gołas, Jerzy Kosiński, Kalina Jędrusik, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka – twórczości tak niezapomnianych postaci polskiej kultury poświęca swój program dziennikarka i autorka podcastu Teresa Drozda. W ramach cyklu zaprasza też znamienitych gości, jak Jacek Cygan czy Magdalena Zawadzka.
Spotkania z Ewą Woydyłło-Osiatyńską – doktor psychologii, autorką wielu publikacji w tym Zaproszenie do życia; My – rodzice dorosłych dzieci; W zgodzie ze sobą. W naszym cyklu o sprawach ważnych i najważniejszych – m.in. „Czym jest szczęście” – rozmawia z nią dziennikarz Artur Wolski.
Wspólnym mianownikiem wieczorów jest SŁOWO zapisane przez tak wybitnych autorów jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Marian Hemar, Jeremi Przybora, Jonasz Kofta. Zaproszonym znakomitym aktorom akompaniuje na fortepianie Bogdan Hołownia.
Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.