20.05.2024, 19:00

Spotkanie z Arturem Matysem autorem książki “Don Kichot Galeria Otwarta”

Wydarzenie towarzyszące wystawie prac Józefa Wilkonia

WSTĘP WOLNY

<>

Monografia Don Kichot – galeria otwarta/Don Quijote – galería abierta (tom I Warszawa 2022, tom II Warszawa 2023) ukazuje się w języku polskim oraz hiszpańskim.  Obydwa tomy zostały otoczone honorowymi patronatami ambasadorów Rzeczypospolitej w Hiszpanii oraz Hiszpanii w Polsce.

Tematem publikacji jest wizerunek don Kichota w polskiej – wyłącznie polskiej – plastyce. W monografii pojawiają się prace z obszaru grafiki, rysunku, malarstwa, rzeźby, ceramiki, scenografii teatralnej, obrazu filmowego. Prace eksponowane w monografii pochodzą zarówno z placówek muzealnych, jak również ze zbiorów prywatnych. Część omawianych przeze mnie prac nie była nigdy wcześniej prezentowana. Każdy tom otwiera esej autorstwa wybitnej postaci kultury języka hiszpańskiego. W tomie I – tekst Miguela de Unamuno, w tomie II – Mario Vargasa Llosy.  W przygotowaniu znajdują się kolejne tomy, których ambicją jest stworzenie reprezentatywnego dla polskiej kultury zbioru prac (tytułowej galerii) polskich artystów inspirujących się arcydziełem Miguela de Cervantesa.

/ wstęp wolny /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.