21.05.2024, 19:00

Cały ten JAZZ! LIVE! Krystyna Stańko Quintet – EURODYKA

Kompozycje – instrumentalne i piosenkowe – utrzymane są w stylistyce subtelnego jazzu i zawierają liczne nawiązania etniczne.

<>

Krystyna Stańko – śpiew, gitara; Dominik Bukowski – wibrafon, kalimba; Paul Rutschka – gitara basowa; Mikołaj Stańko – perkusja; Szymon Łukowski – saksofon, klarnet, flet

Krystyna Stańko – autorka tekstów, kompozytorka, obdarzona oryginalnym kontraltem. Od kilkunastu lat pracuje jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagrała 10 albumów, zarówno z muzyką autorską jak i we współpracy z innymi twórcami. Od ponad 7 lat prowadzi swoją autorską audycję  w Radiu Gdańsk. EURODYKA jest hołdem Krystyny Stańko dla Europy. Każdy utwór zawiera podtytuł, będący nazwą europejskiego miasta. “Z oddali” (Porto) opowiada o niedopowiedzeniach i tęsknocie, “Dla Kompo” (Malaga) poświęcone jest zmarłej niedawno przyjaciółce wokalistki, a “Serca z naszych ciał” (Lwów) traktują o wojnie w Ukrainie. Materiał zawiera autorski materiał skomponowany przez Krystynę Stańko i Dominika Bukowskiego.

/ bilet – 30 zł // online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.