13.04.2024, 10:30

#Smaczki jazzowych smyczków – skrzypce altowe / jazz dla dzieci

Spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym

<>

Magdalena Este – prowadzenie, fortepian, śpiew; Michał Zaborski – skrzypce altowe / altówka

Według mitologii wynalazcą instrumentów smyczkowych był Merkury, a skrzypiec – Orfeusz. Safona wymyśliła smyczek naciągnięty włosami konia. Instrumenty smyczkowe najczęściej można spotkać w muzyce klasycznej, ale nawet w Polsce mamy ogromny dorobek skrzypków jazzowych: Michał Urbaniak, Zbigniew Seifert, Adam Bałdych, Atom String Quartet i in.

Magdalena Este to wokalistka, pianistka, kompozytorka, trenerka emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci. Prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Michał Zaborski – kompozytor i altowiolista nagrodzonego kilkukrotnie Fryderykiem, zespołu Atom String Quartet – pierwszego w Polsce kwartetu smyczkowego wykonującego autorską muzykę jazzową. Jako członek Atom String Quartet występował z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Kayah, Natalia Kukulska, Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Adam Sztaba. Nakładem niemieckiej wytwórni ACT Music ukazała się płyta z koncertu w Filharmonii Berlińskiej, gdzie zespół wystąpił wspólnie z Leszkiem Możdżerem, Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco. Lider zespołu Michał Zaborski Quartet, z którym nagrał płytę “Feeling Earth”.

/ bilet rodzinny – 25 zł do 4 osób /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.