29.05.2024, 19:00

Inny Wymiar Słuchania – o muzyce i z muzyką: Łukasz Kuropaczewski

O muzyce, artystycznych pasjach i planach będzie rozmawiał Jacek Hawryluk

WSTĘP WOLNY

<>

Gitarzysta klasyczny.  Występował w najważniejszych salach koncertowych świata: Royal Festival Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Tonhalle w Zurychu, Sali. im. Casalsa w Filharmonii w Puerto Rico, Sali im. P. Czajkowskiego w Moskwie czy Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Często występuje jako kameralista – m.in. z Orion String Quartet (USA), Avim Avitalem (Izrael), Chen Reiss (Izrael), Richardem Galliano (Francja), Danielem Hope (Wielka Brytania), Jakubem Józefem Orlińskim, Maciejem Frąckiewiczem, Aleksandrem Dębiczem. W 2018 roku wygrał konkurs na profesurę w Kunstuniversitat w Graz, w Austrii, gdzie obecnie pracuje na stanowisku profesora. Jest również wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu. Nagrał sześć płyt kompaktowych. “Polish Music”, “Aqua e Vinho” i “Nocturnal” otrzymaly nominacje do Nagrody Fryderyk w kategoriach: Najwybitniejszy Album – Muzyka Polska, Najwybitniejszy Album – Muzyka Kameralna, Najwybitniejszy Album – Recital Solowy. Ostatnia płyta – Adela, nagrana wraz z pianistą Aleksandrem Dębiczem i kontratenorem Jakubem Józefem Orlińskim była jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W marcu tego roku podpisał ekskluzywny kontrakt płytowy z wytwórnią Warner Music Poland.

/ wstęp wolny // online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.