27.09.2023, 19:00

Inny Wymiar Słuchania – o muzyce i z muzyką: Ewa Mrowca

O muzyce, artystycznych pasjach i planach będzie rozmawiał Jacek Hawryluk

WSTĘP WOLNY

<>

Klawesynistka, która ze szczególną pasją poświęca się wykonawstwu muzyki na instrumentach oryginalnych, a także historycznej realizacji basso continuo.

Ewa Mrowca z wyróżnieniem ukończyła studia w Krakowskiej Akademii Muzycznej, jest absolwentką Guildhall School of Music&Drama w Londynie oraz Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei. Jej działalność koncertowa obejmuje recitale solowe oraz występy z zespołami muzyki dawnej. Koncertuje w Polsce, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Japonii oraz USA. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest jurorem licznych konkursów klawesynowych. W 2009 roku uzyskała stopień doktora sztuki, a w 2014 roku Rada Wydziału Fortepianu, Organów, Klawesynu i Instrumentów Dawnych Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi przyznała jej stopień doktora habilitowanego.

Jej pierwszy solowy album z Pieces de clavessin Jean Nicolas Geoffroy, zyskał znakomite recenzje w Polsce, Luxemburgu, Francji i Niemczech, a także został nominowany do prestiżowej nagrody International Classical Music Awards 2013. W 2021 roku ukazała się jej płyta z Pièces de clavecin Louis Marchanda, a w 2022 dwupłytowy album z Suitami francuskimi Johanna Sebastiana Bacha.

/ wstęp wolny // online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.