4.04.2023, 19:00

Cały ten JAZZ! MEET! Wojciech Konikiewicz

Pianista, gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. 

WSTĘP WOLNY

W latach 80. związany z progresywnym, poszukującym nurtem polskiego jazzu współtworząc, prowadząc, bądź wspierając swoim udziałem m.in. Tie Break, Green Revolution, czy Free Cooperation. Występował także jako solista muzyki elektronicznej (m.in. w Studio Eksperymentalnym P.R.), biorąc udział w różnorodnych multimedialnych oraz interdyscyplinarnych projektach i przedsięwzięciach, realizując wg własnej koncepcji i prowadząc artystycznie festiwale (np. wrocławski New Jazz Index), warsztaty muzyczne i wykłady. Współpracował i występował z wieloma wybitnymi polskimi artystami jazzowymi: Andrzejem Przybielskim, Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Wegehauptem, Krzysztofem Ścierańskim, Cezarym Konradem, Kazimierzem Jonkiszem, Piotrem Baronem, Aleksandrem Koreckim, Jerzym Mazzollem, Marcinem Pospieszalskim, Mateuszem Pospieszalskim i in.

Od 1997 roku prowadzi założoną przez siebie supergrupę Tribute To Miles Orchestra. Jako muzyk i jako producent muzyczny współpracował także z czołówką polskiego rocka – Grzegorz Ciechowski, Tomasz Lipiński, Robert Brylewski, Lech Janerka, Tomasz Budzyński i in., a także zespoły: Klaus Mitffoch, Armia, Izrael, Kultura, Tilt, Deuter, 52UM, T.Love, Obywatel G.C. i inne. Wielokrotnie występował w Jarocinie oraz na innych festiwalach rockowych i jazzowych (Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, etc.) – w Polsce i za granicą.

/ wstęp wolny // online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.