16.04.2024, 19:00

Cały ten JAZZ! LIVE! Maciej Sikała Trio

Maciej Sikała wystąpi ze znakomitą sekcją rytmiczną: kontrabasistą Wojciechem Pulcynem i perkusista Sebastianem Frankiewiczem.

<>

Maciej Sikała – saksofon, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja

Maciej Sikała – saksofonista, kompozytor, aranżer i wykładowca akademicki. Należy do grona najbardziej docenianych polskich jazzmanów, jego podstawowe instrumenty to saksofon tenorowy i sopranowy. Nagrał ponad 60 płyt jazzowych w tym kilka autorskich. Grał w wielu zespołach, m.in. Miłość, kwintet i sextet Leszka Możdżera. Ma za sobą współpracę z całą czołówką polskich jazzmanów Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak. Współpracował także z czołowymi muzykami jazzowymi z zagranicy, a byli to m.in Lester Bowie, Kenny Wheeler, Billy Harper, Billy Hart, David Liebman Reggie Workman i inni. Od lat udziela się także jako wykładowca na różnych warsztatach jazzowych (Chodzież, Puławy, Nysa). Wielokrotnie nagradzany. Obecnie występuje w Maciej Sikała Trio.

Wojciech Pulcyn – jeden z najbardziej uznanych kontrabasistów jazzowych w Polsce. Autor muzyki do wielu spektakli teatralnych, laureat licznych konkursów polskich i międzynarodowych – zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Brał udział w niezliczonej ilości nagrań i koncertów z różnymi wykonawcami, w tym z Ewą Bem, Michałem Urbaniakiem, Kapelą ze Wsi Warszawa, Piotrem Baronem, Wojtkiem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Urszulą Dudziak, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Agą Zaryan.

Sebastian Frankiewicz – perkusista, kompozytor, wykładowca akademicki. Laureat wielu nagród indywidualnych i zespołowych. Był członkiem zespołów m.in: Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego czy Lory Szafran. Współpracował z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Dorotą Miśkiewicz, Agą Zaryan, Moniką Borzym, Kayah, Włodzimierzem Nahornym, Wojciechem Młynarskim i zespołem Bisquit , a także z Kevinem Mahogany i Patricią Barber. W 2011 roku założył własne trio – Radek Nowicki (sax) i Andrzej Święs (db), a ich płyta „Pathfinder” została nominowana do Fryderyka 2013. W 2019 roku trio poszerzone zostało o Krzysztofa Dysa (p) i nagrało płytę „Overtones”.

/ bilet – 30 zł // online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.