Pleśni z domu. Koncert wielogłosowy już dostępny!

Pleśni z domu. Koncert wielogłosowy już dostępny!

Zapraszamy do oglądania! Nagranie poniżej – od 15 minuty.

PLEŚNI Z DOMU. KONCERT WIELOGŁOSOWY

W projekcie Pleśni skład zespołu szczęśliwym zbiegiem okoliczności zamieszkuje jedno mieszkanie, więc zorganizowanie internetowego koncertu może odbyć się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dlatego razem z PROMem Kultury zapraszamy Was do śpiewania/zasłuchania. Będziemy wyśpiewywać tradycyjne pieśni ukraińskie, rosyjskie i bałkańskie.

Pieśni są melancholijne i romantyczne, często opowiadają o nieszczęśliwej miłości. Zachęcamy do słuchania koncertu na słuchawkach.

Widzimy się tutaj Promkultury 13 kwietnia o 19:00!

Pleśni to projekt muzyka, wokalisty, didżeja i producenta Kajetana Łukomskiego, grającego pod nazwą Avtomat. Do współpracy przy materiale zaprosił wokalistki śpiewające białym głosem, Weronikę Regosz i Sonię Łukomską. Pleśni w pełnej krasie łączą ukraińskie, rosyjskie, syberyjskie i gruzińskie pieśni wielogłosowe z nowoczesnymi, basowymi podkładami elektronicznymi, które wprowadzają te często zapomniane ludowe kompozycje w obszar zainteresowań człowieka XXI wieku.
Projekt przypomina człowiekowi, skąd się wywodzi – nie z geometrii, symetrii i matematyki, a z pleśni, prehistorycznej zupy, chaosu i biologicznej gęstwiny. Dzięki niemu bardziej możliwe wydaje się połączenie dzisiejszego, technologicznego życia rodem z miastosfery z bardzo pierwotnymi środkami wyrazu, które grają gdzieś głęboko w każdym z nas.

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]