24.10.2023, 18:00

Wernisaż wystawy przedaukcyjnej na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Syrii

Wystawa interdyscyplinarna prezentująca prace około stu artystów potrwa do 28.10

WSTĘP WOLNY

<>

Silne trzęsienie ziemi w północnozachodniej Syrii i południowej Turcji zebrało śmiertelne żniwo. W najtrudniejszej sytuacji są setki tysięcy uchodźców z Syrii, którzy od 2011 roku żyją w kraju ogarniętym wojną, gdzie każdy dzień to walka o przetrwanie.  Miliony ludzi bez dachu nad głową i bez żadnych środków do życia, czekają na jakąkolwiek pomoc ze świata . Jedyną szansą jest międzynarodowa pomoc, w tym ta płynąca z Polski. Na apel o pomoc ofiarom tej tragedii odpowiedzieli polscy artyści plastycy. Pod honorowym patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Okręgu Warszawskiego ZPAP przy współpracy z Polską Misją Medyczną, Domem Aukcyjnym Art in House i Promem Kultury organizowana jest charytatywna aukcja dzieł sztuki, z której cały dochód jest przeznaczony na pomoc medyczną dla dotkniętych katastrofą w Syrii.

W aukcji biorą udział m.in.: prof. Adam Myjak, prof. Janusz Pastwa, prof. Rafał Strent, Wilhelm Sasnal, Ewa Olszewska Borys, Mikołaj Malesza, Franciszek Maśluszczak, Bogusław Lustyk, Anna Wątróbska Wdowiarska, Jacek Maślankiewicz,  Zbigniew Nowosadzki, Barbara Pszczółkowska-Kasten i wielu innych znakomitych artystów.

Wydarzenie pod honorowym patronatem ASP, Okręgu Warszawskiego ZPAP przy współpracy z Polską Misją Medyczną i Domem Aukcyjnym Art in House

/ wstęp wolny // online bezpłatnie /

Grafika linorytu Wilhema Sasnala.

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.