5.06.2024, 19:00

Wernisaż wystawy „Podróże po Tunezji” Alicji Gąsiorowskiej

Wystawa potrwa do 29.06

WSTĘP WOLNY

<>

Z wykształcenia architekt wnętrz z dyplomem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Dekoratorskich w Paryżu, Alicja Gąsiorowska jest przede wszystkim artystką malarką w całym tego słowa znaczeniu.

W swoich obrazach i rysunkach budzi wzruszenia, jakie wywołuje w nas piękno dostrzegane mistrzowskim okiem malarki, gdy z pasją oddaje się podróżowaniu z paletą malarską w dłoniach. Od dawna przyciąga ją atmosfera orientalistyczna. Wielokrotnie udaje się do Maroka, Turcji, a przede wszystkim do Tunezji począwszy od znaczących studyjnie pobytów na Północy w Tabarce, Bizercie i Tunisie. W środkowej Tunezji odkrywa miasta takie, jak Sbeitla, Kairouan, El Jem i Monastir, oraz na Południu kraju – Djerbę, Chenini, Tozeur, Douz, Chebikę…

Wibracje uzyskane wyrazistymi gestami jej pędzla wprowadzają pełne uroku tancerki do świata poezji wyrażonego w pejzażach i scenach rodzajowych malowniczego Orientu.

/ wstęp wolny /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.