20.09.2023, 19:00

Wernisaż wystawy Piotra Michnikowskiego „Kawałki barw”

Wystawa potrwa do 22.10

WSTĘP WOLNY

<>

Prezentacja najnowszych prac artysty rzeźbiarza Piotra Michnikowskiego, wykonywanych autorską techniką reliefu ceramicznego. Rozwijana na przestrzeni lat, wynikająca z fascynacji z jednej strony wyjątkowymi właściwościami szkliw ceramicznych i malarskimi efektami, jakie dzięki nim można uzyskać, a z drugiej pracą z fakturą i możliwościami kształtowania gliny, utwardzanej później w wysokiej temperaturze, pozwoliła na powstanie unikalnej, malarsko/rzeźbiarskiej formy wypowiedzi. Tym razem, jak twierdzi sam artysta, przyszła pora na wykorzystanie tych doświadczeń do opowiedzenia o czymś dużo ważniejszym i doniosłym, niż piękno materii:

Moje prace mają być lustrem, w którym każdego dnia odbiorca może się przejrzeć, tak, jak ja się w nich przeglądam w trakcie tworzenia. Sztuka to jest przekaz, nie tyle myśli, co subtelnych emocji i doznań, które często są przez nas niezauważane i ignorowane, a to one tak naprawdę tworzą nasz świat. Ten świat.

W programie wieczoru rozmowa z artystą prowadzona przez Katarzynę Mazur, redaktor naczelną Gentleman Magazine. Nie zabraknie też akcentu muzycznego – na fortepianie zagra Bogdan Hołownia. A całość poprowadzi Roman Dziewoński.

/ wstęp wolny /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.