13.12.2023, 19:00

Wernisaż wystawy malarstwa i szkła artystycznego „Bioniduo”

Nika Jaworowska-Duchlińska i Katarzyna Zasada

WSTĘP WOLNY

<>

Sztuka zainspirowana przyrodą oraz zachodzącymi w niej procesami

Katarzyna Zasada – projektantka szkła i malarka, spełniająca się w wielu aktywnościach społecznych. Pasją do szkła zaraziła się już w szkole średniej, gdzie w klasie ,,szkła artystycznego” zgłębiała tajniki tej sztuki pod okiem prof. Władysława Czyszczonia. Projektantka szkła w hucie w Wołominie. Obecnie projektuje i wykonuje swoje ,,bioniczne formy szklane”, czyli zainspirowane naturą formy użytkowe (np. wykorzystuje odcisk naturalnych słojów drewna) kontynuując i twórczo rozwijając w ten sposób temat swojej studenckiej pracy dyplomowej. W malarstwie szczególnie upodobała sobie technikę malowania na naturalnym jedwabiu, farbami utrwalanymi parą wodną. Najczęściej wykonuje obrazy o tematyce przyrodniczej.

Nika Jaworowska-Duchlińska – scenografka, kostiumografka i ilustratorka. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Studium Scenografii Teatralnej i Telewizyjnej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zaprojektowała i nadzorowała realizacje scenografii i kostiumów w teatrach w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu. Z połączenia pasji powstała autorska książka ,,Z Duchem (do) Teatru” nominowaną w Konkursie Mądra Książka. Prace malarskie i ilustratorskie pokazywała na wystawach w kraju i za granicą (m.in. wystawa polskich ilustratorów dla dzieci w Iranie w 2017, Biennale Ilustracji w Bratysławie w 2023).

Wystawa potrwa do 26.01.2024

/ wstęp wolny /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.