27.06.2023, 19:00

„DNA Code Music” – koncert muzyki Marzeny Majcher z filmową wizualizacją

Kompozycja DNA CODE MUSIC powstała w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

<>

Wykonanie – Kwartet smyczkowy ETNOSOMNIA:

Weronika Mońka – Chwała I skrzypce

Dorota Błaszczyńska – Mogilska II skrzypce

Magdalena Szczebiot – Murawska altówka

Marzena Masłowska – wiolonczela

Wizualizacje: Andrzej Wojciechowski

W wizualizacjach wystąpiła tancerka: Zuzanna Kupidura

DNA Code Music – muzyka inspirowana kodem genetycznym DNA człowieka. Kompozycja jest symboliczną próbą dotarcia poprzez muzykę do tajemnicy życia zaszyfrowanej w tym kodzie. Utwór charakteryzuje oryginalna koncepcja polegająca na transformacji do partytury muzycznej struktur graficznych oraz zapisów kodu genetycznego DNA. W muzyce widoczne są nawiązania do tendencji stylistycznej New Simplicity, technika kompozytorska – minimalizm.

Marzena Majcher – kompozytorka muzyki filmowej oraz współczesnej. Autorka muzyki do ponad 45 filmów. Ma na koncie kilka albumów w tym „Chemistry of Love”. Uhonorowana Nagrodą na Festiwalu Filmowym 10.Grand Prix Komeda za muzykę do filmu „Amatorzy”. Laureatka wielu nagród m.in. w Genewie, Paryżu i Bostonie za swoje nowatorskie kompozycje inspirowane światem nauki. Ukończyła Kompozycję na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Po koncercie odbędzie się spotkanie z kompozytorką, która przybliży proces twórczy tworzenia muzyki oscylującej z nauką.

Muzyka inspirowana kodem DNA człowieka. Symboliczna próba dotarcia poprzez muzykę do tajemnicy życia zaszyfrowanej w tym kodzie.

/ bilet – 25 zł /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.