13.10.2023, 19:00

TEATR KĘPA: „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” Joanny Szczepkowskiej

Słynna kiedyś pianistka spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego.

<>

Autor: Joanna Szczepkowska, reżyseria: Joanna Szczepkowska

Występują: Joanna Szczepkowska, Jan Jurkowski

W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej, słynna kiedyś pianistka spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?

Czas trwania: 120 minut z przerwą

Z opinii widzów na portalu kicket.pl:

Spektakl jest genialny! Ukazuje relacje międzyludzkie i międzypokoleniowe; zza niezwykle wyraźnie naszkicowanych postaci, wyglądają wszelkie niedostatki codziennej komunikacji i nasze marzenia, o tym, żeby być zauważonym, usłyszanym, żeby znaczyć. Gra Joanny Szczepkowskiej to absolutny majstersztyk; partnerujący jej Jan Jurkowski jest bardzo autentyczny i przekonujący; rewelacyjnie pokazuje hałaśliwość, rozedrganie, samotność i pragnienia młodego pokolenia.

Rewelacyjna Szczepkowska, ale i Jurkowski nie ustępował w talencie. Polecam serdecznie. Sztuka napisana fenomenalnie. Doskonale prowadzona intryga. Dziękuję bardzo za wspaniałą ucztę dla ducha!

Spektakl absolutnie bezbłędny w każdym aspekcie. Pomysł, scenariusz, aktorstwo – sama klasa.

“Pelcia” uzależnia. Widziałam spektakl już cztery razy i z każdym kolejnym odkrywam go na nowo. Pani Joanna doskonale operuje wachlarzem emocji, zabierając nas w podróż przez śmiech aż do smutku i współczucia. Mogę jedynie pogratulować ogromnego talentu zarówno Pani Szczepkowskiej, jak i Panu Jurkowskiemu.

/ bilet – 50 zł /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.