13.04.2023, 19:00

TEATR KĘPA: „Olga Boznańska. Sceny z życia artystki”

Psychologiczny portret wyjątkowej osobowości malarki, której życie nie skąpiło dramatów

<>

Występuje: Małgorzata Trybalska

Scenariusz, reżyseria, scenografia, produkcja: Blanka Konopka

Małgorzata Trybalska – od 2004 roku aktorka Teatru Żydowskiego w Warszawie. Zagrała w spektaklach Jacka Papisa, Elżbiety Protakiewicz, Krzysztofa Rzączyńskiego, Anny Smolar, Jana Szurmieja, Szymona Szurmieja. Na dużym ekranie można ją było zobaczyć w „Pianiście” oraz w filmie „Ostatni raz”.

Olga Boznańska – największa polska malarka okresu modernizmu. Uznana za granicą, mniej w Polsce. Urodziła się w Krakowie, studiowała, tworzyła w Monachium i w Paryżu. Malowała głównie portrety osób bliskich, przyjaciół, mężczyzn, z którymi łączyły ją bliskie, acz niejednoznaczne związki.

Jej życie, tak jak jej malarstwo, zasnute jest mgłą, smutkiem, tajemniczością. Mając 30 lat zakochała się w 23-letnim artyście Józefie Czajkowskim… Malarstwo było dla niej najważniejsze, ważniejsze od sfery życia osobistego. Żyła aby malować, malowała by żyć.

Akcja spektaklu rozgrywa się w pracowni malarki w Monachium, następnie w Paryżu oraz epizodycznie w Krakowie, rodzinnym mieście artystki.

Czas trwania: ok. 70 min

/ bilet – 30 zł /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.