1.04.2023, 10:30

#Spring is here! | perkusja – jazz dla dzieci

Spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym

<>

Magdalena Este – prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew; Sebastian Kuchczyński – perkusja

Jak wiele jazzowych standardów “Spring is here” został przez muzyków jazzowych zapożyczony z muzyki popularnej: narodził się w 1938 roku jako piosenka skomponowana przez Richarda Rodgersa do musicalu “Married an Angel”. Za rytm w jazzie odpowiada perkusja, na której muzyk gra wszystkimi czterema kończynami! Jeden z najbardziej widowiskowych instrumentów. Inaczej brzmi swing, inaczej samba czy bossanova. W standardach ważny jest charakterystyczny dla jazzu puls – swing, dlatego w tym odcinku bohaterem będzie zestaw perkusyjny.

Magdalena Este | gospodyni spotkania, śpiew, piano
Wokalistka, pianistka, kompozytorka, trenerka emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci.

Sebastian Kuchczyński | perkusja
Perkusista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta University of Louisville, Kentucky, USA (2007). Koncertował z takimi artystami jak: Piotr Wojtasik, Wojciech Karolak, Michael Patches Stewart, Benjamin Drazen, Lora Szafran, Janusz Muniak, Janusz Skowron, Zbigniew Namysłowski, Monika Borzym. Jest laureatem licznych nagród.

/ bilet rodzinny – 25 zł do 4 osób /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.