17.02.2024, 19:00

„Kroniki Kryminalne” – koncert zespołu Stara Śpiewka i Przyjaciele

Muzyczna podróż szlakiem spektakularnych zbrodni i pomniejszych występków.

<>

Udajemy się w muzyczną podróż szlakiem spektakularnych zbrodni i pomniejszych występków. Zaglądamy w najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy. Wczuwamy się w role pokrzywdzonych i przestępców. Szukamy motywów. Zeznajemy niejednym głosem.

Co się stało z bogatą ukochaną podstępnego Jaśka?
Czy zdradzający mąż ulegnie podszeptom kochanki i pozbędzie się żony?
Dlaczego Karol ma takie zakrwawione ręce?
Jak będzie wyglądała zemsta zwodzonej przez kochasia dziewczyny?

Wyśpiewamy Wam odpowiedzi nie tylko na te pytania. Zaprosimy Was do pałacu i do wiejskiej chaty, nad Wisłę i do Urugwaju, bo w każdym z tych miejsc czai się kryminalna intryga, grasują przebiegli przestępcy i cierpią niewinne ofiary.

Będzie i strasznie, i śmiesznie!

Występują:
Stara Śpiewka: Tunia Błachno, Julia Herman-Iżycka, Wisława Hordyniec, Aleksandra Kobrzyńska, Agnieszka Mazur, Joanna Musiatowicz, Jolanta Tomala
I przyjaciele: Bruno Stonek, Jan Tarkowski, Krzysztof Kumor

„Stara Śpiewka” to międzypokoleniowy zespół kobiet zafascynowanych śpiewem tradycyjnym, nazywanym czasami białym. Czerpiemy przede wszystkim z tradycji ukraińskiej, białoruskiej i polskiej, ale nieobce nam są też inspiracje z innych zakątków Europy, np. z Bałkanów. Ludowe brzmienie przełamujemy autorskimi aranżacjami, w których wprawne ucho znajdzie nawiązanie do motywów współczesnych. Zespół tworzy 7 różnorodnych kobiecych głosów, a w aranżach znajdują swoje miejsce akordeon, wiolonczela, skrzypce i bębenek obręczowy.

/ bilet – 40 zł /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.