17.08.2024, 19:00

Koncert „Umiera piękno” – Aga Zaryan i Łukasz Ojdana / KULTURALNE DACHOWANIE

Koncert na dachu. W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do środka.

<>

Aga Zaryan – wokal, Łukasz Ojdana – piano

Album „Umiera piękno” nagrany został w roku 2007 we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Zawiera wiersze poetek i poetów związanych z tym ważnym historycznym wydarzeniem. Muzykę do nich skomponował niezwykle utalentowany pianista Michał Tokaj. Osiem powstańczych wierszy – w tym jego uczestników Krystyny Krahelskiej, Anny Świrszczyńskiej i księdza Jana Twardowskiego to utwory pisane w czasie grozy, walki i cierpienia, ale mówiące o miłości i tęsknocie za normalnym życiem. Aga Zaryan pokazuje tu swoje kameralne, liryczne oblicze i budzi w słuchaczu silne emocje skłaniając do głębokiej refleksji. Ten wybitny krążek wyróżniony został nagrodą Fryderyka w kategorii najlepszy album poetycki roku i zyskał status złotej płyty.

Aga Zaryan jest laureatką licznych nagród w polskim świecie muzycznym. Uznana za jedną z czołowych wokalistek jazzowych wydała w roku 2022 swój jedenasty album zatytułowany „SARA”, który skłonił krytyków do przyznania artystce po raz kolejny tytułu najlepszej polskiej wokalistki jazzowej roku – JAZZ TOP 2022. Artystka za album „SARA” dostała również nominację do Fryderyków 2023.

/ bilet – 60 zł /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.