20.07.2024, 19:00

Koncert „Shalom Jerozolimo” – Olga Avigail Mieleszczuk / KULTURALNE DACHOWANIE

Koncert na dachu. W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do środka.

<>

Olga Avigail Mieleszczuk – wokal, Hadrian Tabęcki – piano, Grzegorz Bożewicz – bandoneon, Piotr Malicki – gitara, Erez Mounk – instrumenty perkusyjne

Koncert Olgi Avigail Mieleszczuk (Jerozolima) i Tango Attack (Warszawa) z udziałem mistrza perkusji bliskowschodniej Ereza Mounka z Jerozolimy

Podczas koncertu usłyszymy gorące tanga żydowskie, szlagiery piosenki Jidisz, hebrajskie pieśni mistyczne oraz perły muzyki Żydów sefardyjskich. Tym wielobarwnym korowodem muzycznym przejdziemy przez bramy Jerozolimy, by wsłuchać się w głosy tych, którzy od wieków przekraczali ich progi. Tańczyli przy orientalnych rytmach, zanurzali się w mistycznych dźwiękach nigunów chasydzkich, modlili się o pokój.

Olga Avigail Mieleszczuk (Jerozolima) – wokalistka, badaczka tradycji muzyki polsko-żydowskiej, uznana międzynarodowo za jedną z czołowych artystów związanych z odrodzeniem muzyki Jidisz w Polsce. Urodzona w Warszawie, obecnie mieszka w Jerozolimie. Występuje na prestiżowych scenach i festiwalach w Europie, Izraelu oraz Ameryce Północnej.

Erez Shmuel Mounk (Jerozolima) – wirtuoz bliskowschodnich i orientalnych instrumentów perkusyjnych: darbuki, riq, tabli, bębna szamańskiego oraz perkusji. Ma w swoim dorobku liczne nagrania i występy w projektach wiodących muzyków izraelskich oraz międzynarodowych. Jest dyrektorem artystycznym Szkoły “Kulna” specjalizującej się w nauczaniu tradycyjnej muzyki Bliskiego Wschodu, nauczycielem Akademii Muzycznej w Jerozolimie w departamencie studiów muzyki arabskiej i tureckiej. Koncertuje jako solista z orkiestrami na całym świecie.

Tango Attack (Warszawa) – zespół sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem i muzyką żydowską. Każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi. W skład zespołu wchodzą wirtuozi w swoich dziedzinach: Grzegorz Bożewicz – bandoneon i akordeon, Piotr Malicki – gitara akustyczna i elektryczna, oraz Hadrian Filip Tabęcki – fortepian i aranżacje.

/ bilet – 50 zł /

 

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.