27.07.2024, 19:00

Koncert Marita Alban Juarez & Andrzej Święs feat. Krzysztof Dys i Michał Miśkiewicz

Zespół eksploruje tematy od tropicalismo i muzyki Afro-Peru do improwizowanych form wychodzących poza ramy latin-jazzu

<>

Marita Albán Juárez – wokal; Andrzej Święs – kontrabas; Krzysztof Dys – piano; Michał Miśkiewicz – perkusja

Marita Albán Juárez to peruwiańsko-polska wokalistka, muzykolożka, założycielka i liderka Marita Albán Juárez Quartet. Kompozycje z albumów (Aguas Calientes, 2015, Jazmines, 2022) grane były m.in. przez radio BBC3, RadioX, RTVE2. Koncertuje w Polsce i zagranicą w klubach i na festiwalach jazzowych, a szerszej publiczności znana jest jako chopinolożka ˗ prezenterka dokumentów m.in. (Efekt Chopina/Chopin Reloaded, BBCWorld, 2010) i programów tv o kulturze. Marita Albán Juárez od kilku lat koncertuje w Polsce i zagranicą w klubach, teatrach i na festiwalach jazzowych; szerszej publiczności znana jest też z TV jako prezenterka dokumentów i programów o muzyce klasycznej m.in. „Efekt Chopina/ChopinReloaded”, 2010, prod. VisionHouse/BBCWorld.

Andrzej Święs ma w dorobku dziesiątki płyt i od lat jest jednym z najlepszych i najciekawszych basistów młodego pokolenia, występował m.in. z takimi gigantami jak Lee Konitz, Greg Osby, George Garzone, wieloletni członek kwartetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Trio Kasi Pietrzko Trio. W dorobku ma wiele nagrań płytowych, które otrzymały nominację do nagród polskiej fonografii Fryderyk. Otrzymał również Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku za swój debiutancki album „Flying Lion”.

Krzysztof Dys pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie. Wykształcenie klasyczne zdobył w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie fortepianu klasycznego. Obecnie jako doktor sztuk muzycznych wykłada na tej uczelni, pracując jako adiunkt w klasie fortepianu jazzowego. Ma na koncie prestiżowe nagrody w kategorii muzyki klasycznej i jazzowej. M.in. w 2007: III nagroda na International Piano Competition of the Russian Conservatory Alexander Scriabin, Paris, France, czy w  2006: II nagroda w Warsaw Jazz Pianist Contest, Warsaw, Poland, Grand Prix, „Jazz nad Odrą” Festival, kwartet Soundcheck, Wrocław. Z powodzeniem łączy świat muzyki klasycznej i jazzowej, odnosząc sukcesy w obydwu tych przestrzeniach.

Michał Miśkiewicz perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana „Ptaszyna ‘’ Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Jako członek jego kwartetu Michał uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM (Soul Of Things, Suspended Night, Lontano) oraz wiele lat koncertował na liczących się scenach Europy czy USA.

/ bilet – 40 zł /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.