12.04.2023, 19:00

Inny Wymiar Słuchania – o muzyce i z muzyką: Maria Sławek

O muzyce, artystycznych pasjach i planach będzie rozmawiał Jacek Hawryluk

WSTĘP WOLNY

Skrzypaczka, wykładowczyni, badaczka. Współzałożycielka (wraz z Anią Karpowicz) i prezeska Instytutu Mieczysława Wajnberga, doktor habilitowana sztuki. Prowadzi swoją klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, wykłada także na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

W sezonie artystycznym 2017/18 pełniła funkcję Artysty – rezydenta Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. Maria Sławek ma w dorobku trzy płyty: w 2012 roku ukazała się rejestracja sonat Schumanna i Prokofiewa, dokonana wraz z pianistą Piotrem Różańskim, wydana przez Grupę Twórczą „Castello”. Trzy lata później artyści nagrali dzieła na skrzypce i fortepian Mieczysława Wajnberga – album, opublikowany przez wydawnictwo fonograficzne CD Accord. W 2019 roku ukazał się kolejny album artystki – „Rejoice” nagrany z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem, ponownie dla wytwórni CD Accord.

Skrzypaczka wielokrotnie była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (m.in. w ramach programu „Młoda Polska”). Zdobyła także Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Krakowa w 2011 roku, znalazła się także wśród laureatów nagrody Solti Foundation. W 2021 roku otrzymała Stypendium Artystyczne m.st. Warszawy. Od lutego 2022 pierwsza skrzypaczka Ãtma Quartet.

/ wstęp wolny // online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.