14.06.2023, 19:00

Inny Wymiar Słuchania – o muzyce i z muzyką: Aleksander Dębicz

O muzyce, artystycznych pasjach i planach będzie rozmawiał Jacek Hawryluk

<>

Jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów oraz kompozytor. Punktem wyjścia dla działalności artystycznej Aleksandra Dębicza jest improwizacja oraz autorska muzyka, którą często łączy z repertuarem klasycznych mistrzów. Dębicz współtworzy duety z wybitnymi muzykami, z którymi opracował już kilka oryginalnych programów, opartych na muzyce klasycznej i improwizacji, m.in. z Marcinem Zdunikiem, Michałem Żakiem, Łukaszem Kuropaczewskim i Jakubem Józefem Orlińskim.

W trakcie swojej kariery zdobył wiele nagród, m.in. w 2013 roku zwyciężył w Transatlantyk Instant Composition Contest, jedynym na świecie konkursie symultanicznej improwizacji do filmu. Trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyk. W 2022 wygrał międzynarodowy konkurs Bridgerton Scoring Competition, komponując muzykę do fragmentu serialu „Bridgertonowie”. Dębicz nagrywa dla wytwórni Warner Music Poland (Warner Classics), z którą podpisał ekskluzywny kontrakt.

/ wstęp wolny // online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.