10.12.2023, 17:00

„Cudów moc” – koncert charytatywny dla Julii

Prowadzenie: Tomasz Jachimek

<>

Występują: Magda Umer i Wojciech Borkowski, Bartek Łęczycki, Joanna i Irena Moszyńskie

„Anioły są wśród nas, abyśmy nie musieli liczyć tylko na siebie!” pisał ks. Twardowski. Gdy życie poddaje nas tak ciężkiej próbie jaką jest choroba dziecka, ich obecność staje się wartością nie do przecenienia… – mówi mama Julii.

Julia jest wrażliwą utalentowaną 16-latką. Kocha przyrodę i zwierzęta, martwi się o przyszłość planety. Zanim półtora roku temu udar wywrócił jej życie do góry nogami, angażowała się w działania ekologiczne, wyprowadzała psy ze schroniska, a swoje piętnaste urodziny spędziła na demonstracji przeciwko budowie muru w Puszczy Białowieskiej.

Julia przeszła rozległy udar, którego pozostawił po sobie poważne następstwa: niedowład połowiczy prawostronny i afazję mieszaną, jak również obniżoną ostrość widzenia oraz niedowidzenie połowicze. Julia wszystkiego musiała uczyć się od nowa. Dotychczas uczestniczyła w 16 turnusach rehabilitacyjnych, ale mimo ogromnych postępów, nadal konieczna jest  intensywna i kosztowna rehabilitacja, aby mogła wrócić do sprawności, do szkoły, koleżanek, do swoich pasji i do zwykłego życia nastolatki.

Od trzech lat największą pasją Julii jest fotografia. W 2021 r. zdjęcia, które zrobiła zwierzętom na Saskiej Kępie, zostały nagrodzone w konkursie fotograficznym „Na dziko” zorganizowanym przez Muzeum Warszawy. Wystawa subtelnych fotografii Julii zatytułowana „Czułe spojrzenie” połączona z ich licytacją oraz kiermasz bożonarodzeniowy będą towarzyszyły koncertowi charytatywnemu, który ma na celu zebranie środków na dalszą rehabilitację Julii.

/ bilet-cegiełka w cenie 100 zł do kupienia na https://dzieciom.pl/podopieczni/41042 / / online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.