5.12.2023, 19:00

Cały ten JAZZ! MEET! Włodek Pawlik

Pianista i kompozytor

WSTĘP WOLNY

<>

Laureat Grammy 2014 za płytę „Night In Calisia”. Jest to pierwsza i jedyna jak dotąd w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu. W jego dorobku znajduje 30 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, teatralnej, kompozycji orkiestrowych, muzyka do baletu, opera, kantata, dwa koncerty fortepianowe, utwory wokalne. Pawlik jest autorem muzyki do obsypanych nagrodami filmów „Wrony” i „Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej, „Rewersu” w reżyserii Borysa Lankosza („Złote Lwy” za najlepszą muzykę na 34 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, ”Orły 2010” Polskiej Akademii Filmowej), a także międzynarodowych produkcji, m.in.”Within the Whirlwind” („Wichry Kołymy”) Marleen Gorris.

W roku 2014 Pawlik skomponował suitę „Wolność” na chór, orkiestrę i trio jazzowe, która została wykonana 4 Czerwca 2014 na Placu Zamkowym w Warszawie z okazji Święta Wolności w obecności wielu głów państw, w tym Prezydenta USA Baracka Obamy.

/ wstęp wolny // online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.