20.02.2024, 19:00

Cały ten JAZZ! LIVE! Mateusz Pospieszalski “BRASS-DRUM TRIO”

Rockowa energia, swingujący puls, jazzowe skale, wzbogacają witalne motywy rodem z folku i muzyki źródeł.

<>

Mateusz Pospieszalski – saksofon barytonowy, saksofon altowy, flet, śpiew; Piotr Wróbel – suzafon, puzon; Dawid Fortuna – perkusja

BRASS-DRUM TRIO to projekt Mateusza Pospieszalskiego zawierający echa rockowych doświadczeń kompozytora, podkreślone mocnymi wręcz gitarowymi unisonami barytonu i suzafonu, na tle których pojawiają się śpiewne, niemal piosenkowe tematy. Muzyka tria to jazz ciekawej próby, z wirtuozerskimi improwizacjami i sporą dozą nieprzewidywalności. Ale ku zaskoczeniu można znaleźć elementy piosenki ze śpiewnymi melodiami. Mateusz Pospieszalski w wieku 5 lat zaczął grać na fortepianie, a od 13 roku życia na saksofonach, fletach potem na klarnecie basowym. Od 16 roku życia koncertuje i nagrywa jako zawodowy muzyk na dziś najbardziej kojarzony z zespołami VOO VOO i TIE BREAK. Ma na swoim koncie także sukcesy jako kompozytor i szef muzyczny wielu widowisk telewizyjnych i teatralnych. Komponuje dla różnych solistów polskiej sceny muzycznej – jego autorstwa są najważniejsze przeboje zespołu Zakopower. Nagrodzony najbardziej prestiżowymi nagrodami za muzykę filmową oraz produkcje muzyczne. Niezależnie od współpracy z wieloma artystami realizuje swoje osobiste projekty muzyczne.

/ bilet – 30 zł // online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.