23.05.2023, 19:00

Cały ten JAZZ! LIVE! Borys Janczarski Quartet

Borys Janczarski – saksofon tenorowy, Mark Waggoner – gitara, Michał Jaros – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja

<>

Borys Janczarski to saksofonista i kompozytor, od 2002 roku członek zespołów prowadzonych przez legendę polskiej perkusji Kazimierza Jonkisza. Dzielił scenę, koncertował i nagrywał z: Billym Harperem, Kevinem Mahogany, Johnem Scofieldem, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem i wieloma innymi. Współzałożyciel Klubu Jazzowego “Szósta Po Południu” w Warszawie. Współzałożyciel Janczarski&McCraven Quintet.

Mark Waggoner to mieszkający w Warszawie gitarzysta jazzowy z Los Angeles. Studiował na Uniwersytecie w Nowym Orleanie i Berklee College of Music w Bostonie. Występował z: Jackiem McDuffem, Buddym DeFranco, Bobem Sheppardem i innymi. Przez dziesięć lat grał w zespole Erica „Kamau” Gravatta.

Michał Jaros – kontrabasista, występował z wieloma czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. Wadada Leo Smith, Terence Blanchard, Ed Cherry, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Bernard Maseli, Grażyna Auguścik, Artur Dutkiewicz, Eryk Kulm.

Patryk Dobosz perkusista, o którym wybitny amerykański trębacz Randy Brecker powiedział: „Patryk to wirtuoz na swoim instrumencie”. Dzielił scenę m.in. z: Randym Breckerem, Johnem Abercrombiem, Edem Cherry, Adamem Pierończykiem, Januszem Muniakiem, Maciejem Obarą czy Piotrem Wyleżołem.

/ bilet – 30 zł // online bezpłatnie /

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.