Święto Saskiej Kępy po raz dwunasty!

Święto Saskiej Kępy po raz dwunasty!

Mieszkańcy i stali bywalcy wiedzą doskonale, że maj to miesiąc w którym odbywa się Święto Saskiej Kępy. Tegoroczna XII edycja przypada 27 maja. Organizatorem Święta jest Urząd Dzielnicy Praga-Południe, program artystyczny przygotowuje Prom Kultury Saska Kępa, a za organizację techniczną odpowiada Centrum Promocji Kultury,

W tym roku motywem przewodnim Święta Saskiej Kępy będzie „Twoja Młodość”. Usłyszymy znane i lubiane utwory w wykonaniu wspaniałych młodych artystów – absolwentów szkół artystycznych z towarzyszeniem wybitnych muzyków. Zaprezentują oni program na dwóch scenach: dużej scenie obok Promu Kultury na ulicy Paryskiej i małej scenie na Francuskiej przy Obrońców. Podczas wszystkich koncertów wystąpi łącznie ponad 50 artystów!

Tegoroczne obchody Święta rozpoczną się 27 maja już od godz. 12.00. Na start od Ronda Waszyngtona przez ulicę Francuską i Paryską do małej sceny przejdzie barwna parada. Od godz. 13:30 zaplanowany jest bogaty program artystyczny. Zobaczymy młodzież szkół Saskiej Kępy, usłyszymy wiele koncertów m.in.: „Saska Kępa śpiewa Beatlesów”, „Piosenki o naszej Warszawie” z udziałem Stanisława Soyki czy “Uciekaj moje serce”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory znakomitej pary autorów: Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego. Gościem specjalnym tego programu będzie Magda Umer.

Co więcej czeka nas tego dnia na Saskiej Kępie? Podczas koncertu piosenek pt. „Nie mówię żegnaj” z tekstami Marka Gaszyńskiego (autora przeboju „Dziwny jest ten świat”) wystąpi Natalia Sikora i wielu wspaniałych, młodych wykonawców. Koncert zatytułowany „Rodzynki, stroskane winogrona” będzie poświęcony Julianowi Tuwimowi, natomiast „Bo we mnie jest seks” to program podczas którego usłyszymy piosenki Kaliny Jędrusik z Kabaretu Starszych Panów, a wokalistom towarzyszyć będzie Kwartet Smyczkowy „Ladies Quartet”. Warszawska Akademia Teatralna wystąpi w koncercie pt. „Bal w operze” z muzyką Leszka Możdżera, w reżyserii Anny Sroki-Hryń.

Oprócz programu artystycznego, będzie wiele atrakcji. Na Francuskiej znajdziemy wszystkie smaki Saskiej Kępy, czyli bogatą ofertę gastronomiczną. Ulica Paryska natomiast wypełni się stoiskami artystycznymi. Udział w Święcie zapowiedzieli malarze, rzeźbiarze, fotograficy i ceramicy Saskiej Kępy.Już tradycyjnie zobaczymy wystawy poświęcone architekturze oraz znanym mieszkańcom.

Podsumowaniem Święta Saskiej Kępy będzie koncert galowy w wykonaniu zespołu Lady Pank, który rozpocznie się o godz. 20:00 na dużej scenie.

Będzie artystycznie, na scenach i na ulicach, bo taki jest urok Saskiej Kępy!

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]