// PROM Kultury laureatem nagrody Warszawa w Kwiatach i Zieleni //

// PROM Kultury laureatem nagrody Warszawa w Kwiatach i Zieleni //

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność poinformować, że PROM Kultury Saska Kępa został laureatem nagrody Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w kategorii Budynki i tereny ogólnodostępne w konkursie Warszawa w Kwiatach i Zieleni. Więcej szczegółów w linku: https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/36-konkurs-warszawa-w-kwiatach-i-zieleni-laureaci.

36. edycja konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” za nami. Znamy już najpiękniejsze ogrody, balkony i osiedla. Wśród prawie 400 uczestników tegorocznej edycji konkursu znalazły się zarówno osoby i podmioty, które startowały w nim po raz pierwszy, jak i ci, dla których konkurs stanowi już tradycję. Spośród wszystkich zgłoszeń jury wyłoniło laureatów w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma i sąsiedzi. Jak co roku przyznano też Nagrody im. Stefana Starzyńskiego. Wyróżnienia w sześciu kategoriach przyznał także Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.Dodatkowo, za szczególne zasługi na rzecz konkursu i krzewienia jego idei TPW przyznało Nagrodę Specjalną Warszawską.

– Konkurs, kontynuując przedwojenną ideę Prezydenta Stefana Starzyńskiego upiększania stolicy, realizuje także zadania ważne dla naszej współczesności. Jest próbą odpowiedzi na problemy cywilizacyjne i ekologiczne wielkich miast.  Jest otwartym zaproszeniem, zachętą dla właścicieli balkonów, ogródków przydomowych, twórców ogrodów społecznościowych do kreowania wspólnej przestrzeni miasta. Ma niezaprzeczalny wpływ na nasze otoczenie, a przez to i na nas samych – na nasze  zdrowie fizyczne i psychiczne. Dzięki uczestnikom konkursu, Warszawa staje się zdrowsza i piękniejsza. Tym bardziej, że nie jest to tylko sprawa koloru i zapachu kwiatów, zieleń to także, dobre samopoczucie, życzliwość, radośniejszy stosunek do otaczającego nas świata i ludzi – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.  

Ogrodnictwo, ekologia, integracja międzypokoleniowa czy zero waste to trendy, wokół których zbudowany jest konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Jego historia sięga czasów przedwojennych, kiedy konkurs zapoczątkował prezydent Stefan Starzyński, a później lat 70., kiedy wydarzenie zostało wskrzeszone. Przez lata „Warszawa w kwiatach i zieleni” ewoluowała, żeby stać się największym i najładniejszym konkursem w Polsce. Jedno się nie zmieniło – cały czas kluczowe jest to, że do rywalizacji może stanąć każdy, kto ma ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. Inicjatywa wspiera aktywność lokalną mieszkańców i tworzy nowoczesną tożsamość Warszawy. W tym roku wspólnie ukwieciliśmy miasto dzięki Rowerowemu Rozdaniu Roślin oraz licznym wydarzeniom organizowanym w ramach konkursu.

Laureaci nagród Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy

  • Balkony, loggie i okna – Norbert Gałka, Adam Ostaszewski, Izabela Boryczka
  • Ogródki przydomowe – Magdalena Mrówka, Krystyna Dzwonkowska, Justyna Nowak
  • Budynki i tereny ogólnodostępne – Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego, Dział Wsparcia Społecznego, Muzeum Powstania Warszawskiego za Pokój na lato, Prom Kultury Saska Kępa
  • Inne formy zieleni miejskiej – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 240, Oddział Dzienny Psychiatryczny Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Praga-Południe, Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
  • Osiedla mieszkaniowe – Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rzemiosło”, Holc i Wspólnicy Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami sp.j.
  • Mister Kwiatów Zoriana Choma
  • Nagroda Specjalna Warszawska Zarządu Głównego TPW – Ewa Przesmycka, Krystyna Bieganowska, Barbara Nowak i Marzena Janus

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]