Próby otwarte ORKIESTRY WARSAW CAMERATA!

Próby otwarte ORKIESTRY WARSAW CAMERATA!

Zapraszamy na próbę otwartą Orkiestry Warsaw Camerata 4 sierpnia o godz. 17:00 w PROMie Kultury! Muzyków poprowadzi Maestro Jerzy Maksymiuk, na wiolonczeli zagra Jerzy Wołochowicz. Wstęp wolny! Kolejna próba otwarta 25 sierpnia o godzinie 18:00.

Warsaw Camerata to wszechstronny zespół wykonujący muzykę od baroku po współczesność. Tworzą go muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych m.in.: Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000-2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych – w tym Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim, Studiu Koncertowym Polskiego Radia, oraz współpracowała z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi. Orkiestrę prowadził m.in. Ch. Hogwood oraz D. Vasiliev, zespół akompaniował E. Kirkby, E. Connell, M. Chance’owi.

Orkiestra jest gospodarzem warszawskich Letnich Festiwali Nowego Miasta organizowanych od 2008 roku, podczas których prezentowana jest zarówno znana jak i zapomniana muzyka polska.

4.08.2017 (piątek)
17:00 Orkiestra Warsaw Camerata – próba otwarta
wykonawcy:
Jerzy Maksymiuk – dyrygent
Jerzy Wołochowicz – wiolonczela
/ wstęp wolny /

25.08.2017 (piątek)
18:00 Orkiestra Warsaw Camerata – próba otwarta
wykonawcy:
Paweł Kos-Nowicki – dyrygent
Iwona Lubowicz – sopran
/ wstęp wolny /

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]