POTAŃCÓWKA na koniec KARNAWAŁU!

POTAŃCÓWKA na koniec KARNAWAŁU!

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z muzyką i tańcem!

Zespół WoWaKin znany jest ze wspaniałego kontaktu z publicznością oraz muzykalności. W trakcie wieczoru wodzirej będzie uczyć podstawowych kroków tańca: bądźcie z nami!

Bilety w sprzedaży w kasie PROMu Kultury, na portalu ewejściówki, na stronie PROMu oraz w Kiosku Kultury na Krakowskim Przedmieściu.

21.02.2019 (piątek)
20:00 WoWaKin TRIO – do tańca i zasłuchania!
potańcówka z wodzirejem na zakończenie karnawału
Paulina Kinaszewska – skrzypce
Bartłomiej Woźniak – wiele instrumentów, kompozycje oraz produkcja
Mateusz Wachowiak – harmonia trzyrzędowa
Grzegorz Ajdacki – wodzirej
Na parkiecie będą królowały szalone mazurki, wirujące kujawiaki, oberki oraz skoczne polki, a towarzyszyć im będą znane szlagiery przedwojenne i przeboje folkloru miejskiego

/ bilety 20 zł /

Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska (w skrócie WoWaKin) powstało w 2016 roku. Specjalizuje się w muzyce inspirowanej tradycją. Ich pierwszy publiczny występ miał miejsce na Festiwalu Nowa Tradycja i od razu spotkał się z uznaniem jury (III nagroda).

Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacją i brawurą wykonawczą. Artyści na scenie prowadzą dialog, świetnie się przy tym bawiąc. Muzyka Tria WoWaKin świetnie nadaje się do tańca, a inspiracją jest dla kapeli polska muzyka tradycyjna z Radomszczyzny, Kielecczyzny i Polesia Lubelskiego.

Zespół tworzy trójka muzyków: Mateusz Wachowiak ukończył Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie, jest klasycznie wykształconym akordeonistą i wszechstronnym muzykiem grającym również muzykę bałkańską i tango. Paula Kinaszewska jest aktorką teatralną związaną z najlepszymi scenami Warszawy, wokalistką w zespole Maryna C. i skrzypaczką zajmującą się muzyką tradycyjną. Ma za sobą wiele projektów z muzyką tradycyjną i współczesną. Bartłomiej Woźniak to kompozytor, autor muzyki teatralnej i filmowej, a także piosenek, gitarzysta jazzowy, multiinstrumentalista. Każde z nich ma swoim koncie wiele prestiżowych nagród.

 

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]