PEQUEÑOS PLACERES / Małe przyjemności

Daniel rozpoczął pracę nad nowym projektem obrazowym pod tytułem “Przyjemność”, w którym stawia pytanie o znaczenie tego doznania w życiu codziennym. Celem projektu jest próba zaprezentowania czystej przyjemności w świecie sztuki, nie tylko w odniesieniu do czegoś tak jak ma to miejsce np. w reklamie. Autor stara się wyrazić rozkosz jako wartość samą w sobie, nie kierując naszej uwagi na kontekstu. Zapewnienie przyjemności jest ostatecznym wynikiem kontemplacji jego obrazów. Daniel tworzy formy, których intencją jest wydłużenie drogi do końcowej konkluzji. Widz szukając przesłania za pomocą wyobraźni nie dopatruje się korelacji między obrazem, a jakąś inną intencją autora.

Francisco Javier Rodríguez Ortega
meksykański muzyk pochodzący z miasta Chihuahua. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych na kierunku Śpiew. Wraz z bratem założyli zespół Opus R oraz wydali płytę zawierającą meksykańską muzykę popularną w wykonaniu operowym. Na co dzień śpiewa, gra na gitarze, pianinie oraz trąbce. Jego pasją jest muzyka oraz podróże.

Daniel del Rosal urodził się w Madrycie w 1983 roku, studiował na wydziale Sztuk Pięknych Universidad Complutense w Madrycie, ukończył ostatni rok swojej nauki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2007 roku. Następnie zdecydował przedłużyć się swój pobyt w Warszawie, gdzie aktualnie mieszka. W ciągu ostatnich 6 lat wystawiał swoje dzieła w ramach projektu „Ślad”, polegającego na fotomontażu obrazów, którego celem jest ukazanie refleksów kultury naznaczających ludzką egzystencję. Te kulturowe ślady uwarunkowują

placeres

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]