Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu

Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu

W poniedziałek 12 czerwca o g. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Nieturystą- Wojciechem Murą, który opowie o rejsie przez wyspy Pacyfiku. Opowieść o Tahiti, Bora-Bora, powulkanicznych Markizach oraz Wyspach Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami.

Wojciech Mura żeglował 465 dni, przybijając do 26 wysp. Nasz kolejny gość zabierze nas nie tylko na te najbardziej znane pacyficzne wyspy takie jak Tahiti czy Bora-Bora, ale także na powulkaniczne Markizy, koralowe atole na Tuamotu oraz Wyspy Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami. Opowie o wyspiarzach o olbrzymich sercach, kolorowych rafach i rybach, pachnących jak kwiaciarnie lasach, wodospadach, o wanilii, czarnych perłach, papajach, mango i kokosach….

Wojciech Mura o wyprawie: „Odwiedziłem ten raj podczas mojej 15-miesięcznej wyprawy przez Pacyfik. Rozpocząłem ją w Panamie, gdzie jako żółtodziób żeglarski zaokrętowałem się na jachcie „Czarny Diament” z 1978 roku. Następnie przepłynąłem kanał Panamski i odwiedziłem: Wyspy Perłowe, Kostarykę, Cocos Island, Galapagos i po 25 dniach żeglugi dotarłem na Polinezję Francuską. Spędziłem tam 3 miesiące, po czym odwiedziłem Królestwo Tonga, Fidżi i zakończyłem pierwszy etap rejsu w Nowej Zelandii. W tym jednym z najdroższych państw na świecie spędziłem pół roku, bez pieniędzy. Remontowałem jacht, pracowałem w hostelu za nocleg i wyżywienie. Polowałem także na króliki, łowiłem węgorze, sadziłem drzewka i nawet doiłem krowy. Następnie z nową załogą odwiedziłem Nową Kaledonię (“Jamajka Pacyfiku”), dzikie Wyspy Lojalności i zakończyłem rejs w Brisbane w Australii, gdzie udało mi się przeżyć praktycznie za darmo. W Sydney zakończyła się podróż, którą zapamiętam do końca swojego życia.”

Spotkanie prowadzi Rafał Grzenia.
Wstęp wolny!

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]