// ,,Mowa ptaków” PRZEDPREMIEROWO w najbliższą niedzielę! //

// ,,Mowa ptaków” PRZEDPREMIEROWO w najbliższą niedzielę! //

Szanowni Państwo,

zapraszamy na PRZEDRPEMIEROWY pokaz najnowszego filmu Xawerego Żuławskiego. Warto zajrzeć do nas godzinę wcześniej, żeby wybrać swoje ulubione plakaty filmowe! 

15.09.2019 (niedziela)
18:00 PLAKATobranie w Kinie Kępa!
Zapraszamy wszystkich na filmowe wietrzenie magazynu
/ wstęp wolny /

19:00 KINO KĘPA PRZEDPREMIEROWO: ,,Mowa ptaków”, reż. Xawery Żuławski, Polska 2019, 148 min
Dramat. Opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Film na podstawie scenariusza Andrzeja Żuławskiego.
Przed seansem prelekcja filmoznawcy Tomka Laska ,,Radykalne światy filmowe – o twórczości Andrzeja i Xawerego Żuławskiego”
/ bilety 20 zł /

Bohaterami Mowy ptaków są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

Mowa ptaków to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

Mowa ptaków to też niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Mowa ptaków jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Reżyseria: Xawery Żuławski
Scenariusz: Andrzej Żuławski
Występują: Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Marta Żmuda Trzebiatowska, Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Jaśmina Polak, Eryk Kulm Jr.

 

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]