,,Mon cher Chopin” – wernisaż wystawy 28 czerwca

,,Mon cher Chopin” – wernisaż wystawy 28 czerwca

28 czerwca o godzinie 19:00 w PROMie Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Mon cher Chopin”. Artyści z Grupy Twórczej „SYMFONIA” połączyli różne dziedziny sztuki w oparciu o polskie tradycje. Podczas wystawy będzie można zobaczyć dzieła malarzy i grafików wykonane techniką olejną, sztuką fakturową, malarstwem gestu, a także technikami nowoczesnymi. Ekspozycja dzieł potrwa do 15 sierpnia.
Tytuł wystawy „Mon cher Chopin” nawiązuje do obrazu Eugène’a Delacroix, przedstawiającego sylwetkę Fryderyka Chopina. Portret jest częścią nigdy nieukończonego obrazu „Chopin i George Sand”, który w XIX wieku został rozcięty. Twórcy połączeni w Grupie „SYMFONIA” nawiązują zarówno do muzyki kompozytora, jak i do twórczości pisarskiej George Sand. Podczas tworzenia obrazów zgromadzonych na wystawie „Mon cher Chopin”, inspirowali się koncepcją „romantycznej syntezy sztuk”.
Artystyczna więź między poezją, muzyką, teatrem i malarstwem staje się hasłem przewodnim wystawy „Mon cher Chopin”. Wystawę można zwiedzać w godzinach od 10:00 do 21:00. Wstęp jest bezpłatny.

28.06.2017 (środa)
19.00 „Mon cher Chopin” – wernisaż wystawy Grupy Twórczej „Symfonia”
Obrazy inspirowane muzyką Chopina
wystawa do 15 sierpnia

Każdy artysta, aby tworzyć, potrzebuje „muzy”. Poszerzenie źródeł inspiracji duchowej, poprzez umuzycznienie poezji i malarstwa, pogłębia przeżycie i wzmacnia siły oddziaływania uczuciowego. Bez tego sztuka staje się jakby jałowa i szybko przemija. Szeroko pojęta tradycja, nawiązująca do sztuki, muzyki, poezji, czy literatury to chluba każdej, liczącej się KULTURY – również naszej. Szanujmy ją więc i wysławiajmy, bo zaprawdę jest tego warta.
Anna Forycka – Putiatycka

Artyści biorący udział w wystawie: Marek Ałaszewski, Wanda Badowska-Twardowska, Barbara Bielecka-Woźniczko, Jan Brodziak, Alina Dorada-Krawczyk, Edyta Dzierż, Anna Forycka-Putiatycka, Magdalena Hajnosz, Bożena Korulska, Jan Krusche, Janusz Lewandowski, Bogusław Lustyk, Jacek Maślankiewicz, Mirosław Miroński, Małgorzata Roszkowska

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]