Galeria PROM ONLINE z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów

Galeria PROM ONLINE z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów

18 maja mieliśmy wspólnie z Wami świętować Międzynarodowy Dzień Muzeów. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną planowana Noc Muzeów niestety się nie odbyła, ale mamy dla Was na pocieszenie kilka ujęć z naszej Galerii!

Zapraszamy do zwiedzania WIRTUALNIE wystawy malarstwa, rysunku i grafiki z okazji 35-lecia istnienia i działalności Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się niedługo.

#promkulturyonline #zostajemywdomu #galeriaprom #nocmuzeów

Wystawa malarstwa, rysunku i grafiki prezentowana w PROM-ie Kultury Saska Kępa to finalna, dziesiąta już odsłona z cyklu ekspozycji z okazji 35-lecia istnienia i działalności Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Związek powołano w 1984 roku w efekcie decyzji rektorów: PWSSP we Wrocławiu – Stanisława Dawskiego, PWSSP w Gdańsku – Władysława Jackiewicza, ASP w Krakowie – Mieczysława Wejmana i ASP w Warszawie – prorektora Leona Michalskiego.

Współzałożycielami i aktywnymi członkami ZPAMiG-u byli m. in.: Edward Dwurnik, Jerzy Duda – Gracz, Henryk Stażewski, Eugeniusz Geno Małkowski, Kiejstut Bereźnicki, Olgierd Bierwiaczonek, Włodzimierz Buczek, Edmund Burke, Kazimierz Ostrowski, Erna Rosenstein, Tadeusz Kulisiewicz, Andrzej Pietsch, Jan Wodyński, Wiesław Garboliński, Andrzej Skoczylas.

Na wystawie zestawione są prace o różnorodnej tematyce, wykonane w różnych technikach plastycznych, utrzymane w poetyce realistycznej jak i abstrakcje. Ich autorzy, tworząc indywidualną rzeczywistość malarską, dążąc do osiągnięcia równowagi form oraz harmonii zestawień barwnych przede wszystkim wypowiadają siebie, przekazują swoje emocje, swoją wizję świata i do tego świata zapraszają odbiorców, widzów.

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]