Krzysztof Knittel i Grupa w Składzie: już 23 lipca!

Krzysztof Knittel i Grupa w Składzie: już 23 lipca!

23 lipca (tj. niedziela) w PROMie Kultury (ul. Brukselska 23) odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Milo Kurtis prezentuje: Od bikiniarzy do hipsterów. Dzieje kontrkultury w Polsce po II Wojnie Światowej”. Koncert zagra legendarna Grupa w Składzie:, a na scenie zjawi się także kompozytor, pedagog i improwizator, Krzysztof Knittel.

Cykl Milo Kurtisa poświęcony jest awangardzie muzycznej. Do tej pory w PROMie Kultury odbyły się spotkania z badaczami kultury, socjologami i znawcami muzyki. 23 lipca dyskusję o pojęciach „neohipis” i „neohipster” poprowadzi Łukasz Strzelczyk, a opowiadać o nowoczesnych nawiązaniach do kontrkultury w życiu i w sztuce będzie Robert Jarosz, badacz kultury alternatywnej.

Po dyskusji dwa utwory zagra Krzysztof Knittel, twórca instalacji dźwiękowych, który gra także w zespołach muzyki improwizowanej. Artysta pisze utwory na orkiestrę (m.in. dla Filharmonii Narodowej i Sinfonii Varsovia) i kompozycje dla solistów (m.in. dla Olgi Pasiecznik, Tomasza Stańko, Elżbiety Chojnackiej). Krzysztof Knittel jest autorem muzyki do filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. Krzysztofa Kieślowskiego i Marka Nowickiego.

Występowi Krzysztofa Knittla akompaniować będą członkowie Grupy w Składzie: (Milo Kurtis, Jerzy Mazzoll i Witold Popiel). Zespół założony został w 1972 roku. Po kilku latach intensywnej działalności muzycy zawiesili działalność, a reaktywowali grupę ponownie w 2008 roku. Członkowie grają głównie muzykę intuicyjną, nawiązującą do takich twórców, jak John Cage czy Karlheinz Stockhausen. W 2013 roku Grupa w Składzie: wydała debiutancką płytę, dokumentującą dokonania formacji.

Kolejne spotkanie z cyklu „Milo Kurtis prezentuje” odbędzie się 27 lipca. Sławomir Pakos opowie o poszukiwaniu nowej duchowości w muzyce, a na scenie zagra Maleo Reggae Rockers. 3 sierpnia zjawi się zespół Lotto, a cykl zakończy się wtedy wielkim jam session.

23.07.2017 (niedziela)
19:00 Milo Kurtis prezentuje: Od bikiniarzy do hipsterów. Dzieje kontrkultury w Polsce po II Wojnie Światowej
Neohipis, neohipster – nowoczesne nawiązania do kontrkultury w życiu i sztuce. Dyskusja z udziałem Roberta Jarosza. Koncert: Krzysztof Knittel i Grupa w Składzie:
/ bilety 10 zł /

27.07.2017 (czwartek)
19.00 Milo Kurtis prezentuje: Od bikiniarzy do hipsterów. Dzieje kontrkultury w Polsce po II Wojnie Światowej
W poszukiwaniu nowej duchowości. Reggae nad Wisłą. Dyskusja z udziałem Sławomira Pakosa. Koncert: Maleo Reggae Rockers
/ bilety 10 zł /

3.08.2017 (czwartek)
19.00 Milo Kurtis prezentuje: Od bikiniarzy do hipsterów. Dzieje kontrkultury w Polsce po II Wojnie Światowej
Koncert: Lotto. Podsumowanie cyklu i jam session. Jerzy Mazzoll i Milo Kurtis zagrają do „Dźwięków syntetycznych” Witolda Popiela
/ bilety 10 zł /

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]