Kolejne seanse dokumentu ,,Universam Grochów” //

Kolejne seanse dokumentu ,,Universam Grochów” //

Szanowni Państwo,

ze względu na ogromne zainteresowanie zapraszamy na kolejne seanse dokumentu ,,Universam Grochów”, które odbędą się 12 czerwca (o godzinie 18:00 i 20:00), tuż po premierowym pokazie na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Bilety na seanse można zakupić stacjonarnie lub przez stronę internetową PROMu w zakładce /repertuar/.

Przypomninamy, że seans 29 marca z przyczyn niezależnych od PROMu Kultury nie może się odbyć. W najbliższym czasie ogłosimy tytuł dokumentu, jaki pokażemy tego dnia. Bilety zakupione na seans 29 marca zachowują ważność na seanse w czerwcu.

Za niedogodności przepraszamy.

O filmie:

świat słynnego Universamu ukazany oczami ludzi tam pracujących, mieszkających w okolicy i spędzających czas na dziedzińcu galerii.
Premiera filmu odbędzie się na Krakowskim Festiwalu Filmowym, organizowanym w dniach 27 maja-3 czerwca 2018 roku w Krakowie.
Uniwersam Grochów to pierwsza polska galeria handlowo-usługowa, powstała w latach 70. na warszawskiej Pradze Południe. Przez lata swojej świetności stanowił centrum życia handlowego i społecznego prawobrzeżnej Warszawy. Pod koniec 2016 roku, po prawie 40 latach warszawski kultowy dom handlowy został zburzony. Film Tomasza Knittla pokazuje świat Uniwersamu oczami ludzi tam pracujących, mieszkających w okolicy i spędzających czas na dziedzińcu galerii. Zakamarki i tajemnice tego osobnego świata poznajemy m. in. z 72-letnim Wiesławem, złotą rączką i dobrym duchem tego miejsca.
Dokument zaprasza widza do zanurzenia się w przedziwnym mikrokosmosie, będącym jeszcze niedawno tak blisko centrum stolicy europejskiego kraju, a jednocześnie miejscem od tego centrum tak oddalonym. Film “UNIVERSAM GROCHÓW” dokumentuje ostatnie miesiące istnienia galerii; jest próbą uchwycenia niezwykłej mozaiki ludzkiej w momencie wielkich zmian. To opowieść o przemijaniu, o ludziach pozornie wykluczonych, dla których nie ma miejsca w nowoczesnej metropolii.

scenariusz, reżyseria: Tomasz Knittel
montaż: Arek Iwaniuk
zdjęcia: Kamil Hasiuk
muzyka: Jose Manuel Alban Juarez

w filmie wystąpili:
Wiesław Onaszkiewicz
Luiza Hert
Iwona Kulesza
Pani Małgosia
Krystyna Podgórska
Cezary Polak
Bogusław Różycki
Małgorzata Rejmer

współpraca zdjęciowa: Andrzej Rajkowski
udźwiękowienie: Krzysztof Janus
redakcja rozmów: Sylwia Cygan
zdjęcia lotnicze: Krzysztof Kotowski
korekcja barwna: Joanna Skórka
oprawa graficzna: Szymon Tomiło
współpraca produkcyjna: Tomasz Ruszkowski
producenci: Tomasz Kronenberg, Tomasz Knittel
premiera: 58. Krakowski Festiwal Filmowy

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]