Kolejna odsłona Muzycznej Sceny OFF!

Kolejna odsłona Muzycznej Sceny OFF!

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Muzyczna Scena OFF: B A S T A R D A

Formacja założona przez klarnecistę, improwizatora i kompozytora Pawła Szamburskiego, u boku którego pojawią się wybitni instrumentaliści – Tomasz Pokrzywiński oraz Michał Górczyński.
Artyści podejmują wątki pieśni i motetów Petrusa Wilhelmiego z Grudziądza (1392 – 1480), jednego z pierwszych polskich twórców muzyki średniowiecznej. Poeta i kompozytor Petrus Wilhelmi był związany z Akademią Krakowską i dworem cesarza Fryderyka III. Zachowane utwory Petrusa, których jest ponad 30, skupiają jak w soczewce ówczesne tendencje muzyczne i są ważnym świadectwem uczestnictwa naszego regionu w europejskiej wspólnocie kulturowej.
Paweł Szamburski ze swoimi partnerami, posiłkując się metodą „viola bastarda” (czyli swobodnych skoków miedzy kolejnymi głosami pieśni), improwizuje wokół średniowiecznych melodii – po mistrzowsku osiągając głęboki, wręcz mistyczny nastrój utworów. Unikalne brzmienie klarnetu kontrabasowego w połączeniu z wiolonczelą dają wyjątkową podstawę harmoniczną i rytmiczną dla klarnetowych ekspozycji tematów Petrusa.

25.01.2018 (czwartek)
19:00 Muzyczna Scena OFF: B A S T A R D A
Paweł Szamburski – klarnet
Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela
Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy
Zjawiskowa podróż do średniowiecza, której wehikułem jest estetyka muzyczna i wrażliwość twórców z XXI wieku
/ bilety 20 zł/

Bilety w sprzedaży od 27 grudnia.

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]