KINO Kępa #ONLINE: rozmowa z Bartoszem M. Kowalskim + opowieści o polskich podejściach do kina GROZY

KINO Kępa #ONLINE: rozmowa z Bartoszem M. Kowalskim + opowieści o polskich podejściach do kina GROZY

Zapraszamy na wydarzenie online już w najbliższy czwartek!

Ciągle siedzicie w domu? I świetnie! Przenosimy Kino Kępa do internetu! W pierwszym, historycznym dla nas spotkaniu #ONLINE, połączymy się z Bartoszem M. Kowalskim. Reżyser opowie o swoim najnowszym filmie ,,W lesie dziś nie zaśnie nikt”, którego premiera miała niedawno miejsce na platformie NETFLIX. Nie widzieliście? Pora nadrobić!

Kurator naszego kina, Tomek Lasek, opowie także o polskich podejściach do kina GROZY. Bądźcie z nami 16 kwietnia o 19:00 na FB PROMu Kultury!

BARTOSZ M. KOWALSKI – reżyser filmowy, ur. w 1984 r. w Gdyni. Za film “Plac zabaw” zdobył nagrodę dla najlepszego debiutanta 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jest absolwentem szkół filmowych w Paryżu i Los Angeles. Jako reżyser zadebiutował w 2012 roku filmem dokumentalnym “Moja Wola”, historią o dwójce przyjaciół z warszawskiej Woli, którzy próbują wyrwać się z biedy i jak najlepiej ułożyć sobie życie.

Także drugi dokumentalny film Kowalskiego spotkał się z ciepłym przyjęciem. “Niepowstrzymani” to opowieść o trzech zawodnikach drużyny futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia. Marcin jest niedosłyszącym absolwentem ASP, Bambo pracuje jako trener fitness, a Chris jest prawnikiem o kryminalnej przeszłości. Różni ich niemal wszystko, a łączy marzenie o zdobyciu mistrzostwa Polski w futbolu amerykańskim.

Największym sukcesem artystycznym reżysera okazał się natomiast jego fabularny debiut. “Plac zabaw” inspirowany stylem Gusa Van Santa w 2016 roku wywołał falę kontrowersji zarówno wśród polskich jak i zagranicznych krytyków.

Obraz zaprezentowany premierowo na międzynarodowym festiwalu w San Sebastian opowiada o dwóch dwunastolatkach, którzy w ostatnim dniu roku szkolnego dokonują okrutnego morderstwa. Historia inspirowana wydarzeniami, które rozegrały się w Anglii w latach 90., stawia pytania o naturę zła i przyczyny zupełnego braku empatii.

W 2020 roku powrócił z pierwszym polskim slasherem, ,,W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

[źródła: Culture.pl, Gildia Reżyserów Polskich]

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]