Karina Skrzeszewska i Callas jakiej nie znacie!

Karina Skrzeszewska i Callas jakiej nie znacie!

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji 40. rocznicy śmierci Marii Callas. Wybitna śpiewaczka operowa, Karina Skrzeszewska, przypomni utwory wykonywane kiedyś przez Marię Callas. Bilety jeszcze dostępne!

22.09.2017 (piątek)
19:00 Callas jakiej nie znacie…
wykonawcy:
Karina Skrzeszewska – sopran
Katarzyna Neugebauer – fortepian
Marcin Maria Bogusławski – słowo
Koncert z okazji 40. rocznicy śmierci Marii Callas
/ bilety 20 zł /

Karina Skrzeszewska – urodzila sie i mieszka we Wrocławiu. Od dziecka obcowała z wielokulturowa atmosferą przepełniona muzyka i sztuką. Umiejętności wokalne szkoliła i doskonaliła na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a następnie podczas licznych kursów mistrzowskich w Polsce i za granicą.
W marcu 2007 r. zadebiutowała partią Musetty w Cyganerii G. Pucciniego (Opera Bałtycka w Gdańsku), a w czerwcu tego samego roku publiczność żywiołowo oklaskiwała jej występ w roli Donny Anny (Don Giovanni W.A. Mozarta) na Festiwalu w bułgarskiej Warnie.
Karina Skrzeszewska dysponuje głosem bogatym i gęstym, o miękkim brzmieniu i ciemnej barwie w środkowej części skali oraz srebrzystym i pełnym blasku w wysokim rejestrze. Nie brakuje w nim również dramatycznego zacięcia, które sprawia, że solistka brawurowo wykonuje partie heroin włoskiego stylu bel canto. W 2008 roku w Operze Ślaskiej zaprezentowała się w tytułowej partii premierowego spektaklu Łucji z Lammermoor G. Donizettiego. Jej występ został uhonorowany prestiżową nagrodą Złotej Maski za najlepszą kreację wokalno-aktorską 2008 roku.

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]