/ Już w niedzielę ,,Włoskie impresje” /

/ Już w niedzielę ,,Włoskie impresje” /

Zapraszamy już w najbliższą niedzielę na koncert muzyki klasycznej.

Program:
Antonio Vivaldi Sonata D-dur
Nicolo Paganini Kaprys nr 24, 21, 23
Gaetano Pugnani, Fritz Kreisler Preludium i Allegro
Luigi Boccherini Minuetto
Domenico Scarlatti Sonaty fortepianowe ze zbioru Essercizi per gravicembalo
Nino Rota – muzyka z filmu Ojciec Chrzestny
Ennio Morricone – muzyka z filmu Dawno temu w Ameryce
Antonio Bazzini Korowód Karzełków op. 25
Arcangelo Corelli La Follia
Giuseppe Tartini Sonata g-moll z diabelskim trylem

Marek Dumicz – założyciel Szymanowski Quartet, wielokrotny laureat prestiżowych konkursów skrzypcowych na całym świecie (m.in. Niemcy, Włochy, Japonia, Australia), w dorobku posiada płyty wydane m.in. przez wytwórnie BBC Records, Avie Records i inne. Na jego koncie znajdują się występy w najważniejszych salach koncertowych Europy i świata.
Współpracował z wybitnymi osobowościami współczesnego świata muzycznego, takimi jak Mario Brunello, Gidon Kremer, Lawrence Power, Hilliard Ensemble, Kirill Gerstein. Brał również udział w wielu festiwalach, m.in. Schleswig-Holstein Musik Festival, BBC Proms Chamber Music Festival, Davos Festival, Luxembourg Musikfestival.
Marek Dumicz ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalnym w klasie skrzypiec. Kształcił się tam pod kierunkiem prof. Zenona Brzewskiego oraz prof. Mirosława Ławrynowicza. Następnie wyjechał do Niemiec, gdzie w hanowerskiej Hochschule für Musik und Theater doskonalił się w klasie solistycznej i na Wydziale Kameralistyki u takich profesorów jak Krzysztof Węgrzyn i Hatto Beyerle.
Brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków, takich jak Marina Jaszwili, Dora Schwarzberg, Wanda Wiłkomirska, Oleg Krysa, Kurt Lewin czy Isaac Stern, a także zespoły: Amadeus Quartet, Guarneri Quartet, Emerson Quartet, Juilliard Quartet, LaSalle Quartet, Alban Berg Quartet.
W roku 1985 oraz 1986 dwa razy z rzędu zajął I miejsce na Konkursie Skrzypcowym w Warszawie, a w 1993 zdobył II nagrodę na międzynarodowym konkursie skrzypcowym Brzewski Memorial Price w Łańcucie, tym samym otrzymując stypendium na prestiżowy kurs skrzypcowy Semmering Musiksommer w Austrii.
W 1994 otrzymał stypendium DAAD i wyjechał na studia do Niemiec. W tym samym roku założył zespół Szymanowski Quartet, w którym był prymariuszem. Kwartet ten w niedługim czasie stał się jednym z najwybitniejszych młodych, polskich zespołów kameralnych, święcącym tryumfy podczas prestiżowych tras koncertowych po Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Japonii i Australii.
W latach 2000-2008 nauczał kameralistyki w hanowerskiej Hochschule für Musik und Theater. W tym czasie był też wykładowcą kursów i warsztatów mistrzowskich w Głuchołazach (1999-2000), podczas Goslauer Musiktagen w Niemczech (2003-2004), na festiwalu w Perth w Australii (2003) oraz w ramach letniej akademii muzycznej w Lake District w Anglii (2005).
Od 2005 roku Marek Dumicz prowadzi samodzielną działalność artystyczną. W latach 2008-2010 był solistą i koncertmistrzem Orkiestry Opery Jalisco w Guadalajarze w Meksyku.


23.09.2018 (niedziela)
19:00 „Włoskie impresje” – koncert muzyki klasycznej
Marek Dumicz – skrzypce
Monika Rosca – fortepian

W programie m.in. Vivaldi i Paganini
/ bilety 15 zł /

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]