John Del Toro Richardson / jedyny koncert w Warszawie!

John Del Toro Richardson / jedyny koncert w Warszawie!

Zapraszamy na jedyny koncert w Warszawie amerykańskiego gitarzysty, Johna Del Toro Richardsona! 

Muzyką zajmuje się od dziecka, gdy wraz z babcią i rodzeństwem występował z grupą mariachi. Jako dwudziestolatek zaczął odkrywać inne gatunki muzyczne (głównie country, motown, R&B i klasycznego rocka), aż dotarł do bluesa, który okazał się najlepiej Johnowi odpowiadającym językiem muzycznym. Interpretuje go w unikalny sposób, łącząc szeroki wachlarz stylistyk: od teksańskiego bluesa po latin funk.

Jego muzyczna recepta spotyka się z aplauzem zarówno publiczności jak i krytyków: w 2005 roku z towarzyszącym wokalistce Diunnie Greenleaf zespołem The Blue Mercy Band wziął udział w International Blues Challenge w Memphis. Zespół zdobył pierwsze miejsce, zaś John otrzymał nagrodę dla „najbardziej obiecującego” gitarzysty (the Albert King Award). W 2008 roku ich album „Cotton Field To Coffee House” uhonorowano Blues Music Award w kategorii Best New Artist Debiut.

Oprócz współpracy z Diunną, Jonn występuje też na czele własnego zespołu i towarzyszy innym liderom (Otis Taylor, Bob Margolin, Hubert Sumlin, James Cotton, Bob Stroger, Willie ,,Big Eyes” Smith, Anson Funderburgh, Ronnie Earl, Rich Del Grosso, Gary Moore). W 2013 roku wspólnie z Seanem Carney’em nagrali firmowany nazwiskami obydwu gitarzystów album „Drivin’ Me Wild”. W roku 2015 ukazał się solowy debiut Johna zatytułowany „Tengo Blues” (nominowany do Blues Blast Music Award). Jonn brał też udział w rejestracji m.in. trzech albumów sygnowanych przez Diunnę Greenleaf, oraz uhonorowanej nagrodą Grammy płyty Pinetopa Perkinsa.

25.08.2018 (sobota)
19:00 Muzyczne dachowanie: John Del Toro Richardson
Koncert amerykańskiego gitarzysty, słynącego z wyjątkowych interpretacji kompozycji bluesowych.  Publiczność i krytycy muzyczni cenią artystę głównie za łączenie szerokiego wachlarza stylistyk, od teksańskiego bluesa po latin funk
Laureat wielu nagród, m.in. Blues Music Award za album ,,Cotton Field To Coffee House”
/ bilety 20 zł /

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]