Jedyny taki instrument, czyli MARIMBA!

Jedyny taki instrument, czyli MARIMBA!

Zapraszamy na sentymentalną podróżą przez najpiękniejsze utwory na marimbę w wykonaniu wielokrotnie nagradzanej na konkursach międzynarodowych artystki, Eweliny Hajdy.
W programie m.in. E. Satie, A. Piazzolla, P. Mascagni, E. Sejourne.
Marimba jest instrumentem o szczególnych walorach dźwiękowych, a jej współczesny prototyp wywodzi się z ludowych instrumentów Afryki

21.01.2018 (niedziela)
17:00 Ewelina Hajda gra na marimbie
/ bilety 10 zł /

***
Ewelina Hajda jest muzykiem koncertującym na scenie polskiej oraz zagranicznej. Występuje w ramach recitali solowych, projektów kameralnych, festiwali muzycznych oraz kursów mistrzowskich. Występowała w Belgii, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, we Włoszech oraz w Polsce.

W roku 2015 współpracowała z belgijskim radiem muzyki klasycznej (Radio Klara) oraz Fundacją Prospekta, wykonując recitale na festiwalach takich jak Cultuurmarkt czy Iedereen Klassiek.
Artystka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów perkusyjnych w kategorii Marimba Solo. Zdobyła m.in.:
II nagrodę na Drum Fest International Percussion Competition / Opole, Polska (2016),
I nagrodę na Drum Wave International Percussion Competition / Sankt-Petersburg, Rosja (2015),
II nagrodę na International Percussion Competition / Montebello della Battaglia, Włochy (2015),
III nagrodę na Italy International Percussion Competition / Montesilvano, Włochy (2014).

W 2012 roku została zaproszona na prestiżowe studia zagraniczne, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki z najwyższym wyróżnieniem. W trakcie 3 letniej edukacji w Belgii doskonaliła umiejętności u pedagogów takich jak dr Ludwig Albert oraz Chin-Cheng Lin, w Royal Conservatory of Antwerp.
W maju 2016 z wyróżnieniem ukończyła specjalizację keyboard percussion w Conservatoire de Strasbourg, pod kierunkiem prof. Emmanuel’a Sejourne.

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]