GALERIA PROM

 

W budynku PROMu Kultury Saska Kępa działa Galeria PROM: na poziomie 0 i +1.

Galeria PROM wyróżnia się szklanymi ścianami, dzięki którym prezentowane dzieła stają się także częścią przestrzeni publicznej.

GALERIA PROM otwarta w godzinach działania kasy biletowej. 

 

POZIOM 0

Wernisaż wystawy rzeźby Teresy Pastuszka Kowalskiej i Dariusza Kowalskiego KODARA „Trwałe ogniwa”
Dokonania twórcze artystów z ostatnich trzech lat. Rzeźby wykonane z materiałów szlachetnych, takich jak brąz, marmur, ceramika zestawione są z rysunkami i pracami malarskimi autorów.

Wystawa potrwa do 31.10

  

  

POZIOM 1

Wystawa malarstwa i grafiki Katarzyny Lipskiej-Ziębińskiej „Żywioły Ziemi”

Wykorzystanie naturalnych form Ziemi i możliwości plastycznych malarstwa tworzy opowieść o wędrówce po kolorach i formach, żywiołach i emocjach artystki.

Wystawa potrwa do 10 listopada.

  

  

 

 

POZIOM 0

„Uliczki, zaułki, pustki. Malarstwo Maurice`a Blonda i Samuela Teplera” – wystawa dwóch malarzy z kręgu Ecole de Paris, którym wspólna jest subtelność spojrzenia i uważna czułość w obserwacji świata.

Wystawa potrwa do 26 września.

       

 

Fot. Wojciech Holnicki-Szulc, Wojciech Bagiński

 

Archiwum wystaw

Wystawa prac artystów z Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie nawiązująca do „Notatek komiwojażera” Szolema Alejchema w ramach XVIII Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. 

Kuratorem wystawy jest profesor Lech Majewski, który tak mówi o wystawie:

My, artyści jesteśmy jak komiwojażerowie. Pchamy ten swój wózek sztuki przez całe życie. I jak pisał Szolem Alejchem w „Notatkach komiwojażera”, tak jak fragmenty dnia codziennego budują nasze życie, tak zapiski codziennej pracy składają się na całość naszej twórczości.

     

   

Foto: Tomek Kaczor

 

 

Wystawa prac studentów Pracowni Malarstwa Prof. Sławomira Marca na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych jest zwieńczeniem działań pracowni w kierunku doprowadzenia młodych artystów do świadomego samookreślenia artystycznego.

Kuratorzy wystawy: Prof. Sławomir Marzec, Mikołaj Grabowski

Udział biorą: Gabriela Bałdyga, Alicja Bondarenko, Karolina Brzuszek, Paula Czachor, Mikołaj Grabowski, Justyna Grodecka, Natalia Gutowska, Weronika Kaleta, Bartosz Kolczykiewicz,  Natalia Kosakowska, Ksawery Kowalski, Sławomir Marzec, Karolina Pawłowska, Aneta Zdziech

Wystawa potrwa do 31 lipca

          

Foto: Mikołaj Grabowski