Galeria PROM – zapraszamy na wystawę!

Galeria PROM – zapraszamy na wystawę!

W GALERII PROM od 6 lipca trwa wystawa „Rzeźby i ceramiki” Magdaleny Winiarskiej-Gotowskiej. Prace uznanej artystki będzie można podziwiać do 2 września. Wstęp na wystawę jest darmowy.
Magdalena Winiarska-Gotowska pracuje w kamionce, masie szamotowej i porcelanie. Stosuje szkliwa własnej kompozycji – na ogół matowe, kamienne, wypalane w wysokiej temperaturze. Jednym z kluczowych aspektów jej twórczości stała się integralność formy i szkliwa. Odpowiednie dobranie szkliwa do formy ma – według słów samej artystki – formę uszlachetniać i dopełniać.
Artystka wykonuje najczęściej małe formy w postaci delikatnych ceramik, ale jest też auorką dzieł monumentalnych, np. części tympanonu wraz z medalionem na budynku Pałacu Ostrogskich, w którym obecnie znajduje się Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, a także wielu portretów rzeźbiarskich.

Więcej informacji o artystce:
Magdalena Winiarska-Gotowska studiowała rzeźbę w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Xawerego Dunikowskiego oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie u prof. Franciszka Strynkiewicza. Specjalizowała się w zakresie ceramiki w pracowni prof. Wandy Golakowskiej. Jest członkiem AIC (Académie Internationale de la Céramique) i członkiem-założycielem grupy Keramos.
Od 1962 roku uczestniczy w licznych wystawach ceramiki w kraju i za granicą.

Print Friendly, PDF & Email
[fbcomments]