Światowy Dzień Mokradeł 2022. Wykład prof. Ewy Bińczyk i otwarcie wystawy zdjęć Wojciecha Holnickiego


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 2.02.2022 19:00

Światowy Dzień Mokradeł 2022. Wykład prof. Ewy Bińczyk i otwarcie wystawy zdjęć Wojciecha Holnickiego

2 lutego, w rocznicę podpisania Konwencji Ramsarskiej, w ponad 95 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł (ang. World Wetland Day). Celem jest zwrócenie powszechnej uwagi na stan zagrożenia  w jakim znajdują się obecnie te obszary, będące ostatnią  ostoją bioróżnorodności.  Z tej okazji w Promie Kultury odbędą się dwa wydarzenia: wykład prof. Ewy Bińczyk pt. „Planetarny kryzys środowiskowy i problem wyparcia”, oraz otwarcie wystawy fotografii Wojciecha Holnickiego pt. „Zapiski z wędrówek”, której kuratorem jest Waldemar Gorlewski.

Prof. dr hab. Ewa Bińczyk pracuje w Katedrze Filozofii Praktycznej w Instytucie Filozofii UMK w Toruniu. Zajmuje się współczesną filozofią środowiskową, założeniami filozoficznymi ekonomii ekologicznej dewzrostu, filozofią nauki, studiami nad nauką i technologią i kontrowersjami w nauce. Członkini Rady Naukowej IFiS PAN, Komitetu Prognoz PAN, Rady Ekspertów Koalicji Klimatycznej i Rady Fundacji Edukacji Klimatycznej.

Wojciech Holnicki-Szulc jest absolwentem katedry Filologii Klasycznej na UW, fotograf. Pracował w Muzeum w Łazienkach Królewskich i w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Współorganizator wydarzenia: Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Badawczych i Konserwatorskich www.twbk.pl

Wystawa potrwa do 18.02

Print Friendly, PDF & Email