Wernisaż jubileuszowej wystawy rzeźby i rysunku Ryszarda Ignacego Piotrowskiego


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 8.09.2022 19:00

Wernisaż jubileuszowej wystawy rzeźby i rysunku Ryszarda Ignacego Piotrowskiego

Ryszard Piotrowski

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby (1971-1976), asystent na Wydziale Rzeźby (1976-1981). Autor pomników, rzeźb plenerowych, ale też małych kameralnych form rzeźbiarskich. Pracuje w marmurze, drewnie, metalu, ceramice, srebrze. Wystawia prace w kraju i za granicą (w tym roku na Targach Sztuki art3F w Paryżu).

Ostatnie realizacje to wygrane konkursy na pomniki: Młodego Zamenhofa (odsłonięcie w 2018) oraz Bohaterskiej Matki Sybiraczki (odsłonięcie w 2020).

Sam artysta mówi: „Od zawsze fascynowały mnie prace dawnych mistrzów, nie tylko końcowy wyraz artystyczny, lecz również do perfekcji doprowadzona technika oponowania materiału rzeźbiarskiego czy malarskiego. Oczywiście rzeźbiarze są mi najbliżsi. Podziwiam takie panowanie nad materią, gdy twardy kamień, czy drewno stają się plastyczne i miękkie, podporządkowane idei twórcy. Do tego dążę. Moim zamiarem jest nie tylko tworzenie rzeczy pięknych, ale zmierzenie się z geniuszem twórców z przeszłości, skonfrontowanie się z rzeźbami doskonałymi”.

Wystawa potrwa do 29.09

/ wejście na wernisaż za zaproszeniami /

Print Friendly, PDF & Email