„Transakcja” – promocja powieści Zbigniewa Korby


Szczegóły wydarzenia

  • Data: 19.01.2017 19:00

„Transakcja” – promocja powieści Zbigniewa Korby

godz. 19:00

Spotkanie poprowadzi pan Przemysław Babiarz, dziennikarz TVP

Zbigniew Korba jest czynnym zawodowo prawnikiem, od kilkunastu lat pracuje w renomowanych kancelariach prawnych. Wolny czas najbardziej lubi spędzać z żoną i dziećmi. Transakcja to jego dotychczas najpoważniejsza przygoda z tworzeniem fikcji literackiej. Prowadzi bloga „Jeszcze w zielone gramy…”, z którego teksty ukazały się drukiem w 2014 roku.

Podczas spotkania przewidziana jest dyskusja zaproszonych gości z udziałem autora. Na spotkaniu będzie również możliwość zakupu książki i uzyskania dedykacji autora.

Transakcja to powieść napisana przez prawnika o prawnikach. Ludziach intensywnie pracujących, lecz starających się godzić pracę z życiem rodzinnym, narażonych jednak na liczne pokusy, które dręczą jednak nie tylko prawników, ale wielu współczesnych. Ta książka to również lustro, w którym może się przejrzeć pokolenie czterdziestolatków, skupionych jedynie na własnych karierach, zostawiających zmienianie świata na lepsze innym.
OPIS
„Prawnik uznanej kancelarii prawnej otrzymuje do poprowadzenia niecodzienną sprawę. Chodzi o eksploatację bogatych złóż naturalnych odkrytych w Polsce. W tym samym czasie na placówce dyplomatycznej nagle umiera jego stary przyjaciel. Tajemnica tej śmierci niepokojąco zbiega się z prowadzoną transakcją.
Walka o zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa i rozwikłanie zagadki śmierci przyjaciela okazuje się nie jedynym frontem zmagań bohatera. Żona, dzieci, radości ale i zmartwienia, w końcu coraz częstsze napięcia spowodowane intensywną pracą. Tymczasem transakcja nabiera tempa, a w kancelarii pojawia się atrakcyjna młoda prawniczka. Czy bohater oprze się jej urokowi?”

/ wstęp wolny /

Print Friendly, PDF & Email